۰

واکنش توئیتی نادران به عرضه اوراق سلف نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به طرح احتمالی در خصوص عرضه سلف نفتی گفت: فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی،سیاسی واجتماعی خواهد داشت.
واکنش توئیتی نادران به عرضه اوراق سلف نفتی
به گزارش میز نفت به نقل از تسنیم،  الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس، در صفحه شخصی خود نوشت، «دولت وعده ⁧گشایش اقتصادی⁩ در هفته آتی داده و البته تجربه نشان می‌دهد این وعده‌ها تاثیری در زندگی دهک‌های پایین جامعه و اقشار کم‌درآمد نخواهد داشت.

ظاهرا این خبر، ناظر به فروش اوراق پیش‌خرید نفت⁩ است. با شرایطی که شنیده‌ام،این خبر بیشتر به فاجعه شبیه است تا ⁧ وعده اقتصادی.

اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی در جلسه سران قوا، بدون دخالت نمایندگان مردم، نتیجه‌ای جز تضعیف قوه قانون‌گذاری کشور ندارد. چرا نبایداز نظرات تخصصی کمیسیون‌های بودجه،انرژی و اقتصادی مجلس استفاده کرد؟
‏فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی،سیاسی واجتماعی خواهد داشت.

 پیشنهاد می‌کنم کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مجلس، در جلسه‌ای فوری به بررسی موضوع پرداخته و راهکار جایگزین  برای جبران کسری بودجه را پیشنهاد کنند.

‏ این شیوه،اتکای بودجه به نفت را تشدید و میخی بر تابوت اصلاح ساختار بودجه کشور است و به‌هم‌ریختگی بازارهای مالی را همراه خواهد شد.»
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب: 27982
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *