۰

خدمت یک خط لوله به نفت کانادا

​شاخص قیمت نفت سنگین کانادا پس از نشت و تعطیلی یک خط لوله مورد استفاده در تولید ماسه های نفتی این کشور افزایش یافت.
خدمت یک خط لوله به نفت کانادا
به گزارش میز نفت به نقل از اویل پرایس، شاخص قیمت نفت سنگین کانادا روز چهارشنبه پس از اینکه خط لوله حامل ماده رقیق کننده لازم برای تولید ماسه های نفتی به دنبال نشت این خط لوله در اوایل این هفته تعطیل شد، افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، تعطیلی این خط لوله بر تولید پروژه ای که توسط یک شرکت تابعه غول نفتی اکسون موبیل اداره می شود، تأثیرگذار بود.

بیشتر بخوانید

6.6 درصد از تولید نفت کانادا در سال جاری میلادی کم می‌شود

کاهش 1 میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت کانادا با افت قیمت ها

قیمت نفت کانادا هم زیر صفر شد

برآورد بلومبرگ از داده های گروه NE2 نشان داد که تخفیف قیمت نفت منتخب غرب کانادا WCS که معیار قیمت ماسه های نفتی‌ای است که در شهر هاردیستی در ایالت آلبرتا تحویل داده می شود، برای اولین بار از 17 آگوست به زیر 10 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

روز چهارشنبه قرارداد اکتبر نفت منتخب غرب کانادا با قیمت 31.86 دلار برای هر بشکه بسته شد، در حالی که نفت منتخب وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا به ازای هر بشکه 41.51 دلار معامله شد.

تعطیلی این خط لوله بر تولید پروژه ماسه های نفتی کرل از شرکت امپریال اویل که بیشتر آن متعلق به اکسون موبیل است تأثیر گذاشته است.

اینتر پایپلین، مجری این خط لوله رقیق کننده، روز شنبه گفت که نشتی را در امتداد سیستم های خط لوله خود در شرق فرودگاه فورت مک موری کشف کرده است.

اینتر پایپلین خطوط لوله "پولاریس و کوریدور" خود را در پی این نشتی تعطیل و از شبکه جدا کرد.

روز دوشنبه، این شرکت تأیید کرد که بخشی از خط لوله پولاریس تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود، در حالی که سیستم خط لوله کوریدور تحت تأثیر قرار نگرفت و با خیال راحت در همان روز راه اندازی شد.

منبع: تسنیم
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 28239
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *