پایبندی 100 درصدی روسیه به قرارداد اوپک

18 شهريور 1399 ساعت 11:31

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد:« روسیه همواره نزدیک به ۱۰۰ درصد به قرارداد کاهش تولید متعهد بوده ولی باید منتظر بررسی اوپک پلاس در مورد میزان این پایبندی باشیم».


به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه اعلام کرد کشورش 100 درصد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس در ماه اوت پایبند بوده است.

نواک گفت بررسی های مستقل در مورد تولید نفت تمام اعضای اوپک پلاس در این هفته اعلام خواهد شد. وی اضافه کرد:« پایبندی روسیه نزدیک به 100 درصد است. روسیه همواره نزدیک به 100 درصد به قرارداد کاهش تولید متعهد بوده ولی باید منتظر بررسی اوپک پلاس در مورد میزان این پایبندی باشیم».

 وقتی ائتلاف اوپک پلاس در ماه اوت کاهش تولید خود را 2 میلیون بشکه در روز پایین آورد، تولید نفت روسیه 5 درصد نسبت به ماه جولای افزایش یافت و به 9.86 میلیون بشکه در روز رسید.

 آمار تولید روسیه میعانات گازی را هم در بر می‌گیرد که در قرارداد اوپک‌پلاس لحاظ نمی‌شود. اگر تولید میعانات گازی روسیه را حدود 700 تا 800 هزار بشکه در روز در نظر بگیریم و سقف تولید نفت این کشور را 9 میلیون بشکه در روز از اول اوت حساب کنیم، آمار نشان می‌دهد روسیه کمی بیش از سهمیه خود نفت خام تولید کرده است.

 هفته گذشته عراق اعلام کرد از ائتلاف اوپک پلاس می‌خواهد به این کشور اجازه دهند زمان جبران مازاد تولید خود در ماه‌های گذشته را تا نوامبر افزایش دهد. قرار بود عراق تا پایان سپتامبر مازاد تولید خود را جبران کند.

 ائتلاف اوپک پلاس به کشورهایی مثل عراق که به قرارداد کاهش تولید متعهد نبوده‌اند، تا پایان سپتامبر فرصت داده بود تولید خود را بیش از سهمیه شان پایین بیاورند تا جبران مازاد تولید در ماه‌های مه تا جولای شود.

 نواک گفت کمیته مشترک وزارتی نظارت بر قرارداد کاهش تولید که هر ماه جلسه‌ای برای بررسی میزان تعهد کشورها به این قرارداد و شرایط بازار برگزار می کند، در 17 سپتامبر دیدار خواهد داشت و در مورد تمام این مسائل مذاکره می شود.
منبع : تسنیم


کد مطلب: 28270

آدرس مطلب: http://www.mizenaft.com/news/28270/پایبندی-100-درصدی-روسیه-قرارداد-اوپک

ميز نفت
  http://www.mizenaft.com