۰

ثبت دومین کاهش هفتگی قیمت نفت

همزمان با افزایش ذخایر نفت در سطح جهان و عدم ترمیم تقاضای انرژی به سطح پیش از کرونا، قیمت نفت برنت روز جمعه کاهش داشت و دومین کاهش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.
قیمت نفت | می زنفت
قیمت نفت | می زنفت
به گزارش میز نفت ، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته با 23 سنت معادل 0.57 درصد افت به 39 دلار و 83 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز در پایان معاملات دیروز با 3 سنت معادل 0.08 درصد افزایش به 37 دلار و 33 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی طی این هفته شاهد کاهش حدودا 6 درصدی بود.

این هفته بازار سیگنال هایی دریافت کرد که نشان می داد عرضه جهانی نفت بسیار بیش از تقاضاست. عربستان و کویت قیمت رسمی نفت خود برای عرضه به بازار آسیا را کاهش دادند و میزان ذخایر نفت خام آمریکا شاهد افزایش بود. تجار نیز در حال اجاره نفتکش هایی برای ذخیره سازی نفت به فروش نرفته هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است. وزارت سلامت هند گزارش داده که تعداد موارد ابتلای روزانه به کرونا در روز جمعه به رقم بی سابقه 95 هزار و 551 نفر رسیده و کل مبتلایان 4.5 میلیون نفر شده است.

پس از آنکه چند شاخص اقتصادی نشان داد که ترمیم اقتصاد بحران زده آمریکا طولانی و دشوار است بازارهای بورس آمریکا برای دومین هفته متوالی شاهد کاهش بودند.

در آمریکا میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته 2 میلیون بشکه رشد داشت. روند از سرگیری فعالیت پالایشگاه ها پس از طوفان های هفته های گذشته کند بوده است.

کمیته نظارتی گروه اوپک پلاس قرار است روز 17 سپتامبر به منظور بررسی نحوه مواجهه با مازاد عرضه جهانی نفت تشکیل جلسه دهد. این گروه در بهار امسال و به منظور کاستن از حجم ذخایر جهانی تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده بود.
منبع : تسنیم
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 28309
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *