۰

تقاضای بنزین در آمریکا کاهش یافت

تقاضا برای بنزین در آمریکا ۱.۹ درصد در هفته آخر ماه اوت کاهش یافته و طی ماه های آینده با پایان تعطیلات تابستانی که معمولا اوج تقاضا در این کشور است، بیش از این کاهش خواهد یافت.
بنزین در آمریکا | میز نفت
بنزین در آمریکا | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، تقاضای بنزین در آمریکا در ماه اوت کند شد و حتی در آخرین هفته این ماه با پایان فصل تعطیلات و آغاز مدارس به زیر صفر رسید.

 اطلاعات جدید آی اچ اس مارکت نشان می دهد تقاضا برای بنزین 1.9 درصد در هفته آخر ماه اوت کاهش یافته است. طبق گزارش این شرکت، متوسط تقاضای بنزین در ماه اوت 18.2 درصد کمتر از سال گذشته بوده است.

 کاهش تقاضا برای بنزین در ماه اوت پس از 4 ماه افزایش تقاضا به دنبال برداشته شدن تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا در ماه مه اتفاق افتاد. فروش بنزین در آمریکا یک ماه قبل از برداشته شدن محدودیت ها، 50 درصد به صورت سالانه کاهش داشت.

دانیل یرگین، رئیس شرکت سرمایه گذاری آی اچ اس مارکت، در این مورد می گوید:« کاهش تقاضای بنزین نشانه‌ای از شدت گرفتن همه‌گیری ویروس کروناست و حاکی از آن است که بازگشت به شرایط طبیعی قبل از بحران کرونا زمان بیشتری طول خواهد کشید».

 تقاضای بنزین در آمریکا طی ماه های آینده با پایان تعطیلات تابستانی که معمولا اوج تقاضا در این کشور است، بیش از این کاهش خواهد یافت. این بدان معناست که شاهد آمار افزایش ذخایر بنزین در گزارش‌های هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا خواهیم بود.

 آخرین گزارش هفتگی این اداره نشان می‌دهد ذخایر بنزین آمریکا 3 میلیون بشکه در هفته منتهی به اول سپتامبر کاهش یافته است. این ذخایر در هفته قبل از آن 4.3 میلیون بشکه در روز کمتر شده بود. البته این کاهش ذخایر می‌تواند مربوط به طوفان لائورا باشد که باعث تعطیلی پالایشگاه‌ها در سراسر گالف کوست شد. متوسط تولید بنزین در آمریکا در هفته گذشته کاهش یافت و به 8.9 میلیون بشکه در روز رسید که کمتر از 9.5 میلیون بشکه در روز تولید شده در هفته قبل از آن بود.
منبع : تسنیم
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب: 28316
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *