۰

عراق قیمت نفت خام خود را کاهش داد

توقف رشد تقاضای جهانی برای نفت باعث شده عراق قیمت تمام درجه های نفت خام خود را برای فروش به آسیا و آمریکا در ماه اکتبر پایین بیاورد.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
به گزارش میز نفت ، عراق قیمت تمام درجه های نفت خام خود را برای فروش به آسیا و آمریکا در ماه اکتبر پایین آورد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان نفت حاشیه خلیج فارس هم قیمت رسمی فروش نفت خود را کاهش دادند. نشانه های بیشتری از متوقف شدن رشد تقاضای جهانی برای نفت وجود دارد.

 نفت خام سبک بصره با پایین ترین قیمت از ماه ژوئن به خریداران آسیایی فروخته می‌شود. شرکت بازاریابی نفت عراق قیمت این درجه از نفت خام خود را تا 30 سنت در هر بشکه بیشتر از شاخص منطقه ای پایین آورده است. قیمت نفت خام بصره در ماه سپتامبر 1.50 دلار بیشتر از شاخص منطقه ای بود.نفت خام سنگین بصره با یک دلار در هر بشکه تخفیف فروخته می‌شود.

 عراق همچنین قیمت تمام درجات نفت خود برای فروش به آمریکا را هم پایین آورده است:

قیمت نفت خام سبک بصره 40 سنت در هر بشکه بالاتر از شاخص منطقه ای است.نفت خام سنگین بصره با 75 سنت تخفیف فروخته می‌شود.قیمت نفت کرکوک 1.35 دلار بالاتر از شاخص منطقی است.

عراق قیمت اکثر درجه های نفت خود برای تحویل به اروپا را هم کاهش داده است:

نفت خام سبک بصره با 70 سنت در هر بشکه تخفیف فروخته می‌شود.تخفیف فروش نفت خام سنگین بصره به 2.65 دلار رسیده است.قیمت نفت کرکوک تا 30 سنت در هر بشکه بیشتر از شاخص منطقه ای پایین آمده است.
منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 28335
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *