۰

نورد استریم ربطی به ماجرای ناوالنی ندارد

رئیس جمهور اتریش طی اظهاراتی خواستار تکمیل خط لوله انتقال گاز دوم روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 شد.
نورد استریم | میز نفت
نورد استریم | میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر واندربلن، رئیس‌جمهور اتریش، گفت که مخالف ایده متوقف کردن پروژه ساخت خط لوله انتقال گاز دوم روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 است.

طی روزهای گذشته زمزمه‌هایی در میان مقامات آلمانی و اروپایی نسبت به احتمال توقف اجرای خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 با ادعای دست داشتن روسیه در سوء قصد یکی از مخالفان دولت این کشور به گوش می‌رسد.

واندر بلن می‌گوید که من شخصا هیچ ربطی بین موضوع سوء قصد به جان ناوالنی و پروژه نورد استریم 2 نمی‌بینم.

وی طی گفت‌وگو با رئیس جمهور اوکراین در وین اتریش گفت به اعتقاد من نورد استریم یک پروژه اقتصادی است و از جمله موضوعات مهم مدنظر روسیه و اتحادیه اروپا است.

به گفته رئیس‌جمهور اتریش، تصمیم‌گیری درباره پروژه نورد استریم 2 باید در خود اروپا انجام شود و نه در آمریکا.

وی ادامه داد این یک موضوع اقتصادی بین شرکایی است که 10 سال است با هم همکاری می‌کنند. در نتیجه من مایلم اضافه کنم که این موضوع اقتصادی و سیاسی باید در اروپا حل و فصل شود.

اوایل ماه جاری دولت آلمان  البته اعلام کرد که ربط دادن موضوع ناوالنی به پروژه  نورد استریم اشتباه است اما برخی مقامات این کشور و حتی اعضای حزب حاکم خواستار توقف این پروژه با این ادعا که ناوالنی از سوی دولت روسیه مورد سوء قصد قرار گرفته، شده بودند.

الکسی ناوالنی چند هفته پیش دچار مسمومیت شد و پس از چند روز به آلمان منتقل شد. 

مقامات آلمانی مدعی هستند وی به وسیله عامل اعصاب که توسط روسیه تولید شده مورد سوء قصد قرار گرفته است.

در عین حال آمریکا هم از احتمال اعمال تحریم به همین بهانه علیه روسیه صحبت کرده و سخنگوی دولت آلمان هم می‌گوید به این کشور درباه اتخاذ اقدام مشترک با مقامات واشنگتن و اتحادیه اروپا گفت‌وگو خواهد کرد. 

منبع : فارس 
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب: 28361
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *