۰

خلف وعده اقلیم کردستان عراق

معاون نخست وزیر عراق گفت نشانه هایی وجود دارد که دولت منطقه‌ای کردستان تولید نفت را طبق سهمیه‌ خود از قرارداد اوپک ‌پلاس پایین نیاورده است و حالا دولت فدرال عراق باید این مازاد تولید را جبران کند.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، معاون نخست وزیر عراق در بیست و دوم سپتامبر گفت منطقه نیمه خودمختار کردستان منبع قاچاق احتمالی نفت و مازاد تولید است که باعث شده دومین تولیدکننده بزرگ اوپک نتواند از قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس تبعیت کند.

 علی علاوی گفت:«کاهش تولید اوپک پلاس باید در سطح ملی اجرا شود نه فقط از میادین جنوب عراق. نشانه هایی وجود دارد که دولت منطقه‌ای کردستان تولید نفت را طبق سهمیه‌ خود از قرارداد اوپک ‌پلاس پایین نیاورده است و حالا دولت فدرال عراق باید این مازاد تولید را جبران کند».

 علاوی که وزیر دارایی عربستان هم هست گفت احتمالاً مقادیر نامشخصی از نفت در این منطقه قاچاق می‌شود. منطقه کردستان عراق روزانه بین 450 تا 470 هزار بشکه نفت خام تولید می‌کند.

 آمار رسمی نشان می‌دهد عراق تولید نفت خام خود را در ماه اوت تا 3.578 میلیون بشکه در روز پایین آورده است ولی این رقم همچنان بالاتر از 3.404 میلیون بشکه در روزی است که قرار بود طبق قرارداد اوپک پلاس تولید کند.

 آمار تولید نفت عراق که توسط شرکت بازاریابی نفت این کشور (سومو) اعلام شده برابر با 3.122 میلیون بشکه در روز تولید فدرال و 456 هزار بشکه در روز تولید از منطقه کردستان است.

 این آمار نشان می دهد نقض قرارداد کاهش تولید بیشتر از طرف منطقه کردستان عراق بوده است که تمایلی به کاهش تولید ندارد.

 بغداد و اربیل توافق کرده اند سهمیه خود از کاهش تولید اوپک پلاس را به تناسب تقسیم کنند ولی آمار سومو نشان می دهد منطقه کردستان 79 درصد به سهمیه خود پایبند بوده در حالی  که میزان تبعیت دولت فدرال عراق به 102 درصد رسیده است.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 28418
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *