۰

روسیه پاسخ می خواهد

وزیر انرژی روسیه طی اجلاس مجازی وزرای انرژی گروه ۲۰ گفت کشورش به عنوان یک عضو مسئول در بازار انرژی، تعهدات بی سابقه ای را برای متعادل کردن بازار پذیرفته و حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از سقوط بازار انرژی و اقتصاد جهان انجام می دهد.
لکساندر نواک | میز نفت
لکساندر نواک | میز نفت
به گزارش میز نفت ، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه طی اجلاس مجازی وزرای انرژی گروه20 در این هفته گفت تمام بازیگران بازار انرژی جهان باید برای مقابله با تاثیرات همه‌گیری ویروس کرونا همکاری کنند. وی تأکید کرد:«وظیفه ما به عنوان رهبران صنعت انرژی مقاومت و اتحاد در مقابله با چالش هایی مانند این است».

 نواک اشاره کرد همه گیری ویروس کرونا یک دهم تقاضای جهانی نفت را در سال جاری میلادی از بین برده و شرکت‌های انرژی مجبور شده اند 25 تا 30 درصد هزینه تولید خود را پایین بیاورند. وی گفت تقاضا برای سوخت 20 تا 30 درصد کاهش یافته که بیشتر مربوط به کاهش شدید در حمل و نقل جاده ای میشود. نواک روند بهبود تقاضای جهانی را بسیار آهسته پیش بینی می‌کند.

 بالاترین مقام انرژی روسیه تأکید کرد:«واضح هست که ساختار بخش انرژی هم از نظر تقاضا و هم عرضه تغییر خواهد کرد. بهبودی سریع اتفاق نمی‌افتد و بازگشت به شاخص های قبل از بحران کرونا زمان زیادی طول می کشد».

« روسیه به عنوان یک عضو مسئول در بازار انرژی، تعهدات بی سابقه ای را برای متعادل کردن بازار پذیرفته است. ما حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از سقوط بازار انرژی و اقتصاد جهان انجام می دهیم».

 از طرف دیگر، محمد بارکیندو دبیرکل اوپک در همین اجلاس پیام خوشبینانه ای برای بازار داشت. طبق گفته بارکیندو، ذخایر نفت کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سه ماهه فعلی بالاتر از میانگین 5 ساله خواهد بود ولی در سه ماهه پایانی 2020 کاهش یافته و این روند نزولی در 2021 هم ادامه خواهد داشت.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب: 28461
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *