۰

تصمیم جدید عربستان برای فرار از کسری

معاملات املاک در عربستان از امروز از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد اما یک مالیات جدید 5 درصدی بر نقل و انتقالات املاک اعمال شد.
عربستان | میز نفت
عربستان | میز نفت
به گزارش میز نفت ، پادشاه عربستان امروز طی حکمی، معاملات املاک را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد اما یک مالیات جدید 5 درصدی بر نقل و انتقالات اعمال کرد.

اقدام در راستای کمک به اقتصاد آسیب دیده عربستان بر سر کاهش قیمت نفت ناشی از شیوع کرونا صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

*اقتصاد عربستان 7 درصد کوچک شد

وزیر دارایی این کشور در توئیتر نوشت هدف از صدور این فرمان حمایت از شهروندان عربستانی برای خرید خانه است.

بزرگ ترین صادرکننده نفت در جهان با رکود عمیقی دست و پنجه نرم می کند به طوریکه اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم 7 درصد کوچک شده و نرخ بیکاری به رکورد 15.4 درصد رسیده است.

دولت این کشور در ماه جولای، مالیات بر ارزش افزوده را 3 برابر کرد و به 15 درصد رساند تا درآمدهای غیر نفتی را رشد دهد اما این اقدام بیشتر تقاضای داخلی را محدود کرد.

بر اساس این دستور سلطنتی، دولت عربستان هزینه مالیات کسانی که برای نخستین بار خانه می خرند تا یک میلیون ریال (266 هزار و 616 دلار) به عهده می گیرد.

وزیر مسکن عربستان گفت این اقدام کمک خواهد کرد تا 70 درصد شهروندان این کشور که بیشتر جوان هستند تا سال 2030 خانه دار شوند.

عربستان در نظر دارد تا هزینه خود را در بودجه سال آینده تا 7.5 درصد کاهش دهد. بر اساس بیانیه اولیه بودجه این کشور، در بودجه 2020 یک کسری 12 درصدی و در سال بعد یک کسری 5.1 درصدی پیش بینی شده است.
منبع : فارس 
جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب: 28498
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *