۰

گسترش اعتصاب نفتی در نروژ

مجمع نفت و گاز نروژ (NOG) اعلام کرد بالاگرفتن اعتصاب کارگران نفتی در این کشور می‌تواند ظرفیت تولید نفت نروژ را ۳۳۰هزار بشکه در روز معادل ۸درصد کل تولید این کشور پایین بیاورد.
نروژ | میز نفت
نروژ | میز نفت
به گزارش میز نفت ، اتحادیه کارگری لدرن نروژ اعلام کرد کارگران نفتی این کشور اعتصاب خود را گسترش داده‌اند و انتظار می‌رود تولید نفت و گاز در شش میدان نفتی دریایی متوقف شود.

مجمع نفت و گاز نروژ (NOG) اعلام کرد بالا گرفتن این اعتصاب می‌تواند ظرفیت تولید نفت نروژ را 330هزار بشکه در روز معادل 8 درصد کل تولید این کشور پایین بیاورد.

این اعتصاب در سوم سپتامبر با 43 کارگر از اتحادیه لدرن آغاز شد و در ابتدا تأثیری بر تولید نفت و گاز نگذاشته بود.

سخنگوی مجمع نفت و گاز نروژ که از طرف صنعت نفت این کشور با اعتصاب‌کنندگان مذاکره می‌کند گفت: «هیچ راه‌حلی وجود ندارد».

در زمان حاضر تعداد اعتصاب‌کنندگان به 169 نفر می‌رسد. اتحادیه لدرن 1003 کارگر در تأسیسات دریایی دارد.

مجمع نفت و گاز نروژ اعلام کرد تولید از شش میدان نفتی از جمله گودرون ایکویینر متوقف می‌شود. سخنگوی شرکت ایکویینر در روز یکشنبه اعلام کرد مجبور است تعطیلی میدان نفتی گودرون را آغاز کند.

رئیس اتحادیه تجاری لدرن طی بیانیه‌ای اظهار داشت: «مقامات هیچ تمایلی برای رسیدگی به تقاضای ما ندارند بنابراین اعتصاب تشدید می‌شود».

اتحادیه لدرن به‌دنبال شرایط مالی بهتر برای اعضایش است و عقیده دارد این قرارداد باید شامل کارگران نفتی در مناطق دورافتاده به‌روی خشکی هم شود.

شرکت ایکویینر و سایر شرکت‌های نفتی به‌دنبال راه‌هایی برای کنترل تولید در میادین نفتی دریایی از راه دور هستند تا هزینه‌هایشان کاهش یابد.
منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب: 28520
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *