۰

تخمین‌های جدید ترکیه از اکتشاف گاز

ترکیه آماده می‌شود هفته آینده تخمین‌های جدید از ظرفیت میدان گازی تازه اکتشاف شده تونا-۱ را پس از تکمیل حفاری‌های بیشتر اعلام کند.
گاز ترکیه | میز نفت
گاز ترکیه | میز نفت
 به گزارش میز نفت ، ترکیه احتمالاً تخمین خود از مقدار ذخایر اکتشاف شده گاز طبیعی در دریای سیاه را افزایش می دهد.

 رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ماه اوت اعلام کرد این کشور یک اکتشاف بزرگ گاز طبیعی در آب‌های دریای سیاه انجام داده است. در آن زمان تخمین زده شد ظرفیت این ذخایر 320 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی باشد. ترکیه اعلام کرد این بزرگترین اکتشاف گاز در تاریخ این کشور است. اردوغان گفت این اکتشاف می‌تواند به امنیت انرژی ترکیه کمک کند.

 آخرین خبر و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 ترکیه در حال حاضر تقریباً تمام گاز مصرفی خود را وارد می‌کند.

 اردوغان در ماه اوت گفت امیدوار است کشورش با اکتشاف میدان گازی تونا-1 تولید گاز را از 2023 آغاز کند.

 ترکیه آماده می‌شود هفته آینده تخمین‌های جدید از ظرفیت این میدان گازی را پس از تکمیل حفاری‌های بیشتر اعلام کند. فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه در اوایل همین ماه اعلام کرد آنکارا قصد دارد یک کشتی حفاری سوم برای اکتشاف منابع طبیعی در دریای سیاه ارسال کند. 

 سومین کشتی حفاری ترکیه با نام «کانونی» در اوایل 2021 اکتشاف در دریای سیاه را آغاز کرده و عملیات های خود را به همراه کشتی حفاری فاتح که میدان تونا-1 را کشف کرده پیش می‌برد.

در این بین، اتحادیه اروپا سعی می‌کند تنش‌ها در شرق مدیترانه، محل حفاری گاز ترکیه را آرام کند.

 درگیری بین یونان و قبرس از اعضای اتحادیه اروپا از یک طرف و ترکیه در طرف دیگر طی ماه‌های اخیر با ازسرگیری حفاری و اکتشاف نفت و گاز توسط ترکیه در شرق مدیترانه شدت گرفته است. یونان و قبرس این  آب‌ها را بخشی از قلمروی خود می‌دانند.
منبع : تسنیم
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: 28540
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *