۰

تصمیم ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد ب

رپس از توقف چند ساله مذاکرات به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت انرژی ایران، حالا به نظر می‌رسد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی برای توسعه میدان گازی فرزاد ب استفاده کرده و آنها را جایگزین کنسرسیوم هندی کند.
میدان گازی فرزاد ب | میز نفت
میدان گازی فرزاد ب | میز نفت
به گزارش میز نفت ، خبرگزاری پرس تراست هند اعلام کرد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی برای توسعه یک میدان گازی بزرگ دریایی استفاده کند. این میدان گازی توسط یک شرکت هندی اکتشاف شده و قرار بود گروهی از شرکت‌های هندی مسئول توسعه آن باشند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 یک کنسرسیوم هندی به رهبری شرکت نفت و گاز طبیعی ویدش در 2008 میدان گازی بزرگ فرزادB را کشف کرد. ایران و هند از آن زمان در مورد مفاد توسعه این میدان گازی در حال مذاکره بوده‌اند.

مذاکرات بین شرکت‌های توسعه این میدان گازی سال ها طول کشیده‌است. ایران بارها تصمیم گیری نهایی در مورد این پروژه را به تعویق انداخته و هند در پاسخ تهدید کرده واردات نفت از ایران را کاهش می‌دهد.

ایران در 2017 با امضای یک قرارداد اولیه با شرکت گازپروم روسیه جهت توسعه این میدان گازی، هند را عصبانی‌تر کرد. این خبر در شرایطی منتشر شد که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران قبلاً اظهار داشته بود شرکت‌های انرژی روسیه احتمالاً جای شرکت‌های هندی را در میادین نفت و گاز خواهند گرفت.

 پس از توقف چند ساله مذاکرات به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت انرژی ایران، حالا به نظر می‌رسد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی استفاده کرده و آنها را جایگزین کنسرسیوم هندی کند.

طبق گزارش خبرگزاری پرس تراست هند، شرکت ملی نفت ایران در فوریه 2020 به شرکت نفت و گاز ویدش هند اعلام کرده قصد دارد با شرکت های داخلی جهت توسعه میدان گازی فرزادB قرار داد ببندد. این شرکت هندی هنوز هم به دنبال عقد قرارداد با ایران در مورد این میدان گازی است، ولی ایران هنوز پاسخی به این درخواست هند نداده است.
منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب: 28601
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *