۰

پروژه‌های نفتی عراق در انتظار بهبود قیمت نفت

وزیر نفت عراق در یک کنفرانس مجازی پیش بینی کرد قیمت نفت در سه ماهه دوم سال میلادی آینده بهبود پیدا کرده و به صنعت نفت و برنامه های این کشور برای افزایش ظرفیت تولید کمک می کند.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
به گزارش میز نفت ، احسان عبدالجبار در کنفرانس آنلاین CWC نفت عراق گفت: توافق کاهش تولید اوپک پلاس پروژه های نفتی در عراق را به تاخیر انداخته است.

وزیر نفت عراق گفت: تصور می کنم سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ از هر جهت برای کسب و کار ما جذابتر خواهد بود.

احسان عبدالجبار گفت: عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است، مدتها برای افزایش ظرفیت تولید نفت خود برنامه ریزی کرده و افزایش ظرفیت تولیدش از حدود پنج میلیون بشکه در روز فعلی به هفت میلیون بشکه در روز در پنج تا شش سال آینده را هدف گذاری کرده است.

وزیر نفت عراق هفته گذشته در گفت و گو با روزنامه دولتی الصباح پیش بینی کرده بود قیمت نفت در سه ماهه نخست سال میلادی آینده حدود ۴۵ دلار در هر بشکه خواهد بود و اظهار کرده بود لایحه بودجه فدرال دولت عراق در سال ۲۰۲۱ بر مبنای پیش بینی قیمت ۴۲ دلار هر بشکه نفت تنظیم شده است.

عراق یکی از اقتصادهایی است که حتی بر مبنای استانداردهای اوپک، به شدت به نفت وابسته است و پس از ریزش قیمت نفت در مارس، با کاهش شدید درآمدهای بودجه خود روبرو شد.

درآمدهای نفتی برای بودجه عراق حیاتی هستند اما این کشور در ماههای اخیر از سوی اعضای اوپک پلاس که در راس آنها عربستان سعودی قرار دارد برای توقف تخطی از پیمان و عمل به سهمیه کاهش تولیدش تحت فشار قرار گرفته است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک در نشست دوشنبه هفته جاری بار دیگر بر لزوم پایبندی کامل به پیمان محدودیت عرضه از سوی همه اعضای گروه تاکید کرد. عراق باید در سه ماهه چهارم تولیدش را به میزان بیشتری کاهش دهد تا مازاد تولید ماههای پیش را جبران کند.
منبع : ایسنا 
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: 28627
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *