۰

صادرات نفت عراق افزایش یافت

صادرات نفت عراق با احتساب صادرات منطقه کرکوک در کردستان به روزانه ۲.۹۶۸ میلیون بشکه در ماه اکتبر رسید.
نفت عراق | میز نفت
نفت عراق | میز نفت
  به گزارش میز نفت ، اطلاعات وزارت نفت عراق نشان می‌دهد این کشور ماه گذشته به طور متوسط 2.876 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده یعنی 200 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه سپتامبر. صادرات نفت عراق با احتساب صادرات منطقه کرکوک در کردستان به روزانه 2.968 میلیون بشکه می‌رسد.

این حجم از صادرات درآمد نفتی عراق را با وجود قیمت پایین نفت به 3.43 میلیارد دلار می‌رساند. متوسط قیمت فروش نفت عراق 38.48 دلار در هر بشکه است.

 برخی منابع خبری صادرات نفت عراق را بیشتر از این رقم و 3.277 میلیون بشکه در روز اعلام می‌کنند که بالاترین رقم از ماه مه و 3.049 میلیون بشکه در روز بیشتر از ماه سپتامبر است.

ماه گذشته گزارش شد که عراق یکی از مخالفان برنامه عربستان و روسیه برای تمدید کاهش تولید در 2021 است. ولی احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق بلافاصله این خبر را رد کرده و گفت از هر تصمیمی که اوپک و متحدانش در مورد تولید نفت بگیرند حمایت خواهد کرد.

 عراق در بین کشورهای عضو اوپک بیشترین وابستگی را به درآمدهای نفتی دارد و در حال حاضر با اعتراض‌های مکرر عربستان مبنی بر عدم تبعیت از قرارداد کاهش تولید مواجه هست. عربستان عراق را تهدید کرده بود در صورت عدم کاهش تولید، شیرهای نفت خود را باز می‌کند. عراق از آن زمان تلاش کرده به قرارداد کاهش تولید پایبند باشد ولی افزایش صادرات در ماه سپتامبر نشانه بدی برای بازار نفت است، آن هم در شرایطی که اوپک در حال کاهش ذخایر نفتی است.
منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 28717
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *