۰

روسنفت 827 میلیون دلار ضرر کرد

شرکت روسنفت روسیه اعلام کرد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۶۴ میلیارد روبل (۸۲۷ میلیون دلار) ضرر و زیان خالص داشته است .
روسنفت | میز نفت
روسنفت | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت بزرگ روسنفت روسیه اعلام کرد رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و ضعف روبل باعث شده این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 64 میلیارد روبل (827 میلیون دلار) ضرر و زیان خالص داشته باشد .

روسنفت دومین تولید کننده بزرگ نفت دنیا پس از آرامکوی عربستان از نظر میزان تولید است که مجبور شده تولید خود را طبق قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پایین بیاورد تا به ثبات بازار نفت کمک کرده باشد .

تولید نفت و میعانات گازی این شرکت 3.2 درصد در سه ماهه سوم نسبت به سال قبل کاهش داشته و به 3.91 میلیون بشکه در روز رسیده است .

این شرکت همچنین مجبور بوده با بحران کرونا مقابله کند. دفاتر رزنفت هفته ای 30 ساعت فعال بوده‌اند و هزینه‌های مربوط به همه‌گیری در 9 ماه اول سال به 5 میلیون روبل (65 میلیون دلار) رسید .ارزش سهام رزنفت 0.3 درصد کاهش یافته است .

ایگور سچین، مدیرعامل رزنفت که از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین است، مخالف کاهش تولید طبق قرارداد اوپک ‌پلاس بود ولی به دستور رئیس‌جمهور که خواهان همکاری سیاسی عمیق با خاورمیانه است، مجبور به قبول این قرارداد شد .

روسنفت اعلام کرد 27.4 میلیون بشکه نفت در سه ماهه سوم از بازار های جهانی خریداری کرده تا بتواند به تعهدات خود طی دوره محدودیت تولید عمل کند. این رقم 35 درصد بیشتر از سه ماهه دوم است .منبع : تسنیم
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 28772
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *