۰

تولید نفت آمریکا افزایش یافت

تولید نفت آمریکا در شرایطی که بسیاری تحلیل‌گران کاهش تولید را پیش‌بینی کرده بودند، ۲۸۶ هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر افزایش یافت ولی هنوز هم به اوج ۱۰.۹۷ میلیون بشکه در روز قبل از بحران کرونا نرسیده است .
نفت آمریکا | می زنفت
نفت آمریکا | می زنفت
به گزارش میز نفت ، تولید نفت آمریکا 286 هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر افزایش یافت و به 10.86 میلیون بشکه در روز رسید. تولید در داکوتای شمالی و آبهای آمریکا در خلیج مکزیک افزایش یافته است .

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

تولید نفت آمریکا 61 هزار بشکه در روز در داکوتای شمالی و 315 هزار بشکه در روز در خلیج مکزیک بالا رفته است که می‌تواند کاهش 60 هزار بشکه ای تولید در تگزاس را جبران کند .

تولید نفت این کشور در شرایطی افزایش یافته که بسیاری تحلیل‌گران کاهش تولید را پیش‌بینی کرده بودند ولی این رقم هنوز هم به اوج 10.97 میلیون بشکه در روز قبل از بحران کرونا نرسیده است .

تقاضای پایین طی همه‌گیری ویروس کرونا بازار را تحت تاثیر گذاشته است.تقاضای بنزین در آمریکا 6.8 درصد معادل 624 هزار بشکه در روز نسبت به 8.545 میلیون بشکه در روز سال گذشته کاهش یافته است .

تقاضا برای دیزل و سایر سوختهای تقطیری 2.5 درصد معادل 97 هزار بشکه در روز نسبت به 3.818 میلیون بشکه سال 2019 پایین آمده است . تولید خالص ماهانه گاز در 48 ایالت پایینی آمریکا 0.9 درصد در سپتامبر کاهش یافت و به 99.9 میلیارد مترمکعب در روز رسید.

این اولین کاهش ماهانه تولید گاز در این منطقه از ماه مه بود. تولید فعلی گاز کمتر از رکورد متوسط 107.1 میلیارد بشکه در روز در 2019 است.

تولید گاز 1.9 درصد در تگزاس در سپتامبر پایین آمد و به 27.7 میلیارد فوت مکعب در روز رسید. تولید در پنسیلوانیا هم 19.4 میلیارد فوت مکعب در روز کاهش یافت .منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 28908
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *