۰

آغاز مذاکرات اوپک پلاس برای دومین روز

۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (سه‌شنبه، ۱۶ دی‌ماه) برای دومین روز پیایی به‌منظور تصمیم‌گیری درباره تولید نفت در ماه فوریه گردهم آمدند و مذاکرات آنها از دقایقی پیش آغاز شد.
اوپک پلاس | میز نفت
اوپک پلاس | میز نفت
به گزارش میز نفت ، تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (دوشنبه، ۱۵ دی‌ماه) پس از بیش از چهار ساعت مذاکره نتوانستند درباره تمدید توافق کنونی کاهش تولید (۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه) و افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید برای ماه فوریه و رسیدن رقم کاهش عرضه روزانه به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به توافق برسند.

بیژن زنگنه- وزیر نفت دیروز در حاشیه سیزدهمین نشست وزارتی اوپک پلاس گفت: با توجه به عدم قطعیت‌های کنونی در زمینه عرضه و تقاضا، ماه‌های آینده برای بازار نفت بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

بنا بر اعلام وزارت نفت،از روسیه و قزاقستان به‌عنوان مخالفان اصلی تمدید رقم کنونی کاهش عرضه نام برده می‌شود.

اعضای اوپک پلاس در نتیجه محدودیت‌ها و قرنطینه در بسیاری از نقاط جهان که کاهش تقاضا برای سوخت را به همراه داشته است، در سال ۲۰۲۰ عرضه نفت خود را به مقدار کم‌سابقه‌ای کاهش دادند.

کشورهای تولیدکننده عضو این ائتلاف در بازه زمانی مه تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه نفت خود را روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز محدود کردند و سپس رقم کاهش عرضه روزانه آنها از اوت پارسال به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و از یکم ژانویه ۲۰۲۱ به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
منبع : ایسنا 
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۱
کد مطلب: 29151
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *