۰
پایان یک رابطه 75 ساله

​ صادرات نفت عربستان به آمریکا صفر شد

آمریکا در راستای کاهش وابستگی خود به نفت خارجی مخصوصا خاورمیانه، هیچ نفتی در هفته گذشته از عربستان وارد نکرد.
​ صادرات نفت عربستان به آمریکا صفر شد
به گزارش میز نفت به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد برای اولین بار طی 35 سال گذشته ،هیچ نفتی از عربستان در هفته پیش به آمریکا صادر نشده است. این گزارش نشان می‌دهد آمریکا حداقل در حال حاضر به اندازه قبل وابسته به نفت خاورمیانه نیست.

 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 طبق گزارش این اداره، آمریکا در ماه اکتبر، اولین ماه پاییز، 8.544 میلیون بشکه نفت وارد کرد. این رقم در ماه ژوئن، آخرین ماه فصل بهار، بیش از 36 میلیون بشکه بود. البته این رقم تا حدی غیر معمول بود چون عربستان تهدید کرده بود بازار آمریکا را از نفت خام پر می‌کند.

 آمریکا در اوایل دهه 2000 بیش از 45 میلیون بشکه نفت خام به صورت ماهانه از عربستان وارد می‌کرد. حالا این رقم در آمار هفتگی به صفر رسیده است.

واردات نفت خام آمریکا تنها از عربستان کاهش نیافته است، این کشور واردات خود از منطقه خاورمیانه را هم به طرز قابل توجهی پایین آورده است.

 آمریکا در اوایل دهه 2000 بیش از 3 میلیون بشکه در روز نفت خام از منطقه خلیج فارس وارد می‌کرد. این کشور در اکتبر 2020 کمتر از نیم میلیون بشکه در روز واردات داشت. وابستگی آمریکا به نفت خارجی مخصوصاً نفت خاورمیانه روز به روز کمتر می‌شود.

 این اطلاعات در شرایطی اعلام شد که عربستان در نشست ائتلاف اوپک پلاس متعهد شد به صورت داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز از تولید خود را کاهش دهد. عربستان در همان روز افزایش قیمت نفت خود را برای صادرات به آمریکا هم اعلام کرده بود.

منبع: تسنیم
جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 29161
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *