۰

سقوط 87 درصدی سود شرکت شِل

شرکت شِل در گزارشی اعلام کرد که سود سالانه این غول نفتی انگلیس و هلند طی سال ۲۰۲۰ به ۴.۸۵ میلیارد دلار رسید که کاهش ۸۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.
شرکت شِل | میز نفت
شرکت شِل | میز نفت
به گزارش میز نفت ، شرکت شِل در گزارشی اعلام کرد که سود سالانه این غول نفتی انگلیس و هلند طی سال 2020، 4.85 میلیارد دلار بوده که 87 درصد کمتر از 16.46 میلیارد دلار ثبت شده در سال 2019 است.

در حالی که این نتیجه تحت تأثیر همه گیری کرونا شکل گرفته است، شل بر خلاف همتایان خود از جمله بریتیش پترولیوم BP و اکسون Exxon موفق به سوددهی شد.

این شرکت برای دوره سه ماهه جاری نیز خوش بین بود و سود سهام خود را از 0.1665 دلار برای هر سهم به 0.1735 دلار برای هر سهم طی سه ماهه آخر سال 2020 رساند.

بن ون بوردن، مدیر اجرایی شل با انتشار نتایج این شرکت گفت: 2020 سال فوق العاده ای بود. ما اقدامات سخت و قاطعانه ای انجام داده ایم و ضمن مراقبت از افراد، مشتریان و جوامع خود، عملیات تحویل بسیار مقاوم را از خود نشان داده ایم.

وی افزود: ما در سال 2020 با ترازنامه قوی تر، آماده سرعت بخشیدن به استراتژی خود و ایجاد آینده انرژی هستیم. ما به سیاست سود پیشرونده خود متعهد هستیم و انتظار داریم که از سه ماهه اول سال 2021 سود سهام برای هر سهم را که به دلار آمریکا محاسبه می شود، حدود 4 درصد افزایش دهیم.

بر اساس این گزارش، شل مانند بقیه شرکت های انرژی اروپایی ، حرکت خود را به سمت انرژی های تجدیدپذیر و سایر مشاغل جدید تسریع کرده است که ناشی از سقوط قیمت نفت و همه گیری کروناست که باعث نابودی برنامه های هزینه و استراتژی های رشد شد.

آخرین اقدام شرکت شل در این راستا، کسب بزرگترین شبکه شارژ خودروهای برقی در انگلیس بود که در مورد جزئیات مالی آن چیزی منتشر نکرد.


منبع : تسنیم
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 29334
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *