۰

آماری تلخ از میدان فروزان

رئیس منطقه عملیاتی خارگ گفت: با انتقال حدود ۷۰ میلیون فوت مکعب در روز، هم اکنون ۱۴۰ میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت در میدان نفتی فروزان در مشعل ها می سوزد.
مشعل سوزی | میز نفت
مشعل سوزی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، عباس رجب‌خانی، رئیس منطقه عملیاتی خارگ با اشاره به انتقال بخشی از گازهای همراه میدان نفتی فروزان به پتروشیمی و جزیره خارگ اظهار داشت: میزان انتقال گاز همراه جمع آوری شده از میدان فروزان به جزیره خارگ متفاوت است و بستگی به شرایط تولید پتروشیمی دارد؛ تا دو ماه پیش حدود 70 میلیون فوت مکعب در روز انتقال گاز صورت می گرفت و اکنون حدود 60 میلیون فوت مکعب در روز در حال انتقال است.

رئیس منطقه عملیاتی خارگ با بیان اینکه "تا 80 میلیون فوت مکعب در روز امکان انتقال گازهای همراه میدان فروزان را به جزیره خارگ داریم"، گفت: در میدان نفتی فروزان حدود 210 میلیون فوت مکعب در روز گازهای همراه نفت در مشعل ها می سوخت که با انتقال حدود 70 میلیون فوت مکعب در روز، هم اکنون 140 میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت در این میدان نفتی در مشعل ها می سوزد.

وی افزود: درحال تلاشیم تا یکی دو سال آینده تمامی این گاز همراه نفت در میدان فروزان را جمع آوری کرده و سوختن آن در مشعل ها به صفر برسد.

رجب‌خانی تصریح کرد: اگر تمام این گاز جمع آوری و منتقل شود، ضمن انتقال آن به جزیره خارگ، به عنوان خوراک برای NGL خارگ و پتروشیمی استفاده می شود.منبع : تسنیم
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۲
کد مطلب: 29418
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *