۱

حمله تند رستم قاسمی به جهانگیری

رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم که در آن زمان رئیس دوره‌ای اوپک هم شد، به سخنان اسحاق جهانگیری در مورد چگونگی فروش نفت واکنش نشان داده است.
رستم قاسمی | میز نفت
رستم قاسمی | میز نفت
به گزارش میز نفت ، جهانگیری گفته بود: «ما با یافتن راهکارهایی توانستیم نفت را با ده‌ها خطر و ریسک به فروش رسانده و پول آن را به کشور بازگردانیم. با قاطعیت می‌گویم که تا آنجا که من مطلع هستم یک دلار از پول نفت در این میان تلف نشد و نه تنها فردی مثل بابک زنجانی که افرادی بسیار کوچک‌تر از او نیز به وجود نیامدند.»

حالا رستم قاسمی با بیان اینکه «حرف زدن و ادعا کردن که کار ساده‌ای است» گفته: «سؤال بنده این است که چرا دولت دوباره برای فروش نفت سراغ افرادی رفت که روزی به آن‌ها برچسب کاسبان تحریم می‌زد؟» و بعد، با خطاب قرار دادن معاون اول روحانی، اضافه کرد: «آقای جهانگیری گفتند که ما نفت فروختیم بدون اینکه از دل آن یک بابک زنجانی ایجاد شود.

عملکرد ۹ماهه منابع بودجه ۹۹ نشان می‌دهد از بودجه ۵۷۰هزارمیلیارد تومانی امسال، تاکنون فقط ٩هزارمیلیارد تومان آن از درآمد نفت بوده است و خود آقای جهانگیری هم به این رقم اشاره کرده‌اند. حال سؤال اساسی این است که آیا درآمد ۹ هزارمیلیارد تومانی در مقیاس فروش نفت عدد بزرگی است یا نه؟ شما فکر می‌کنید ۹ هزارمیلیارد تومان معادل چند تا کشتی نفت است؟ اگر آمار دولتی‌ها درباره این ۹ هزارمیلیارد تومان درآمد حاصل از فروش نفت درست باشد، یعنی دولت به میزان کمتر از ۱۰ کشتی نفت فروخته است. واقعاً فروش نفت به اندازه ۱۰ کشتی افتخار دارد؟»

جهانگیری در حالی از تلف نشدن حتی «یک دلار پول نفت» می‌گوید که اولاً آنچنان که رستم قاسمی هم اشاره کرده، برای فروش نفت سراغ همان کسانی رفتند که به دروغ آنان را کاسبان تحریم می‌نامیدند، ثانیاً دولت روحانی با آنچه به «دلار جهانگیری» معروف شد، هزاران میلیارد دلار درآمد ارزی ایران را به نام ارز دولتی بر باد داد، ثالثاً در همین دولت و از نزدیکان سببی و نسبی، افرادی محکوم شدند که حکم آن‌ها «قاچاق حرفه‌ای ارز» بود!
منبع : خبر انلاین
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 29548
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *