۰

نفت، مقصر یک حادثه دیگر+عکس

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان با تایید گزارش های مردمی منتشر شده درباره مرگ تعدادی ماهی در سواحل جاسک، گفت: به احتمال زیاد آلودگی نفتی دلیل‌ این اتفاق است.
نفت، مقصر یک حادثه دیگر+عکس
به گزارش میز نفت، حبیب مسیح تازیانی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا، فعالیت های صیادی را یکی دیگر از دلایل احتمالی مرگ جمعی ماهیان دانست.

وی افزود:  بررسی میدانی ونمونه برداری از لاشه ماهیان برای ارسال به آزمایشگاه مرجع انجام شده وبیماری نیز به عنوان یک احتمال ضعیف مطرح است.

 وی یادآور شد: همه ماهیان از گونه گربه ماهی هستند که لاشه های آنها  که در ساحل مقسا مشاهده شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست بدون اشاره به تعداد ماهیان تلف شده  اضافه کرد: زمان زیادی از مرگ این ماهی ها گذشته و به نظر می رسد لاشه های ماهیان شب گذشته توسط موج و جریان آب به ساحل آورده شده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری جاسک نیز گفته بود در بررسی اولیه تخمین زده می شود که بیش از ۱۰ تن لاشه گربه ماهی در دریا و سواحل این شهرستان یافت شود.

احمد احمدی نیا عصر جمعه در گفت وگوبا ایرنا افزود: با توجه به حجم بالای لاشه های گربه ماهی ها، علت مرگ این ماهیان در سواحل جاسک در حال بررسی است.

حدود یک کیلومتر از ساحل صف ماهیان که در ساحل شمالی جاسک واقع در محله نفسا تا خور شیلات تشکیل  شده با بالا آمدن آب هرلحظه به شمار این آبزیان اضافه می شود.
جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب: 29616
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *