۰

کاهش درآمدهای باکو از خزر

صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان روز شنبه مجموع درآمد این کشور در سه ماهه نخست سال جاری میلادی از دو طرح انرژی در دریای خزر را ۹۸۲ میلیون و ۶۶۴ هزار دلار اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.
نفت جمهوری آذربایجان | میز نفت
نفت جمهوری آذربایجان | میز نفت
  به گزارش میز نفت  ، در سه ماه نخست سال جاری درآمد این کشور از توسعه میادین نفتی " آذری،چراغ وگونشلی " در دریای خزر ۹۵۳ میلیون و ۴۹۸ هزار دلار بوده است که در مقایسه  با زمان مشابه سال قبل ۴۲.۹ درصد کمتر می باشد.

  درآمد صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان در سه ماه نخست سال گذشته میلادی از توسعه میادین نفتی "  آذری،چراغ و گونشلی " یک میلیارد و ۶۷۱ میلیون دلار بوده است .

  مجموع درآمد سال گذشته میلادی جمهوری آذربایجان از توسعه این سه میدان نفتی در دریای خزر ۳ میلیارد و ۵۲۲ هزار دلار اعلام شده است .

  جمهوری آذربایجان میادین نفتی " آذری،چراغ و گونشلی " را در همکاری با کنسرسیوم  شرکت های نفتی خارجی به پیمانکاری شرکت بریتیش پترولیوم ( بی پی ) در دریای خزر توسعه می‌دهد .

  صندوق دولتی نفت جمهوری آذربایجان همچنین درآمد این  کشور در سه ماهه نخست سال جاری از توسعه میدان گازی " شاه دنیز " در خزر را ۲۹  میلیون و ۱۶۶ هزار دلار اعلام کرد که در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل ۵.۱۴ برابر کمتر است .

  در سه  ماه نخست سال گذشته میلادی درآمد جمهوری آذربایجان از توسعه این میدان گازی ۱۵۰  میلیون دلار تشکیل داد .

  مجموع درآمد سال گذشته جمهوری آذربایجان از توسعه میدان گازی " شاه دنیز " ۲۹۳ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بوده است .

  جمهوری آذربایجان این  طرح  انرژی را نیز در همکاری با کنسرسیوم شرکت های خارجی به پیمانکاری بریتیش پترولیوم ( بی پی ) توسعه می دهد .

شرکت ملی نفت ایران با سهم ۱۰ درصدی یکی از سهامداران توسعه میدان  گازی " شاه دنیز" می باشد.


منبع : ایرنا 
شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 29633
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *