۰

ورود نفتکش ایرانی به آب‌های منطقه‌ای سوریه

یک منبع آگاه اعلام کرد کشتی ایرانی حامل سوخت برای لبنان وارد آب‌های منطقه‌ای سوریه شده است
نفتکش ایرانی | میز نفت
نفتکش ایرانی | میز نفت
به گزارش میز نفت ،یک کشتی ایرانی حامل سوخت که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در روز عاشورا بدان اشاره و تأکید کرد که راهی این کشور شده است، دیروز وارد آب‌های سرزمینی سوریه شد.

قرار است محموله سوخت کشتی ایرانی که لبنانی ها "وعده صادق" نام نهاده انداز دیروز(چهارشنبه) وارد آب‌های سرزمینی شد، تا با تانکر به لبنان منتقل شود.بخشی از محموله را حزب الله لبنان به عنوان هدیه به بیمارستان‌ها و خانه سالمندان اهدا می‌کند.

الاخبار در ادامه گزارش داد که قرار است یک شرکت خصوصی راهکار فروش محموله نفتی به موسسات خصوصی و تولیدکنندگان و ژنراتور‌های برق را برعهده بگیرد.منابع لبنانی اعلام کردند که محوله سوخت دو کشتی دیگر ایرانی هم با همین سازوکار به لبنان انتقال یابد.

منابع لبنانی با اعلام اینکه اطلاعاتی درباره نوع سوخت اعم از بنزین و یا گازوئیل بودن محموله در دست نیست، تأکید کردند که احتمال راهی شدن کشتی چهارم ایرانی در آینده نزدیک به لبنان وجود دارد.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت یوم‌الله عاشورای حسینی با اعلام خبر حرکت کشتی‌های حامل سوخت از ایران به سمت لبنان، نسبت به هرگونه تعرض به آن‌ها شدیدا هشدار داده بود.

بلافاصله پس از طرح این خبر از سوی دبیرکل حزب‌الله برخی افراد، رسانه‌ها و شبکه‌های معاند داخلی و خارجی با هدف تشویش اذهان عمومی داخل کشور نسبت به این موضوع، اقدام به شبهه‌افکنی پیرامون چگونگی پرداخت هزینه محموله‌های مذکور کردند.

 محموله‌های ایرانی سوخت تماما از سوی گروهی از تجار شیعه لبنانی خریداری شده و از لحظه بارگیری به عنوان مایملک آن‌ها محسوب می‌شود.

نفتکش‌های ایرانی در راه لبنان است، نفتکش‌هایی که درصدد شکستن تحریم محاصره اقتصادی لبنان هستند، چالشی جدید برای محور عبری- عربی که معادله جدیدی در رویارویی با محور مقاومت است.نفتکش ایرانی امشب(پنج شنبه) یا فردا در بندر "بانیاس" در شمال غربی سوریه پهلو خواهد گرفت.

.


منبع : ایرنا 
شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 30809
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *