۰
انتقاد صریح فرخ‌نژاد از بی تعهدی وزارت نفت

دور خود حصار کشیده اید!

حمید فرخ‌نژاد با انتقاداتی از مسئولان "وزارت نفت" خواست تا بیلان بدهند که در ۲۵ سال بعد از جنگ چه اقدامی برای بهبود زیرساخت‌های فرهنگی در خوزستان انجام داده است.
دور خود حصار کشیده اید!
به گزارش «ميزنفت» به نقل از  ایسنا، نشست خبری جشنواره سینمای جوان منطقه اروند فرصتی شد برای حمید فرخ‌نژاد هنرمند آبادانی و دبیر افتخاری این جشنواره تا انتقاداتش را از بی‌توجهی مسئولان و بویژه وزارت نفت به استان خوزستان مطرح کند.

فرخ‌نژاد با ابراز تأسف از ظلمی که به این استان در تمام سال‌های بعد از جنگ وارد شده است، افزود: جای سرافکندگی است. بعد از ۲۵ سال که از پایان جنگ می‌گذرد هنوز آبادان و خرمشهر جنگ‌زده هستند! آبادانی که قبل از انقلاب ۲۱ سینما داشت، امروزه فقط یک سینما دارد که خیلی هم فعال نیست.

بازیگر فیلم‌های «عروس آتش» و «ارتفاع پست» با انتقاد از بی‌توجهی وزارت نفت به استان خوزستان ادامه داد: تمام درآمد وزارت نفت از خوزستان است، اما گوشه چشمی هم به این منطقه ندارند. جمعیت آبادان نصف شده است چرا که ریسک سرمایه‌گذاری بالاست و متأسفانه مردم این شهر فراموش شده‌اند.

او خطاب به مسوولان وزارت نفت ادامه داد: یک حصار دور خود کشیده‌اند. فراموش کرده‌اید سینماهای آبادان به مخروبه یا پارکینگ‌هایی تبدیل شده که به زودی محل نگهداری حیوانات موذی می‌شود. با این حال امیدوارم جشنواره سینمای جوان منطقه اروند فرصتی باشد برای توجه دوباره به آبادان و خرمشهر.

فرخ‌نژاد افزود: آبادان به مثابه جانبازی است که رها شده است. این شهر خسته و زخم‌دیده است و بسیار بیش از این‌ها نیاز به توجه دارد.

بازیگر فیلم «چهارشنبه‌سوری» از وزارت نفت خواست بیلان بدهد که در این سال‌ها برای ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در آبادان و خرمشهر چه اقدامی کرده است.

او اضافه کرد: شاید مصیبت‌هایی که بر سر این شهر‌ها آمده به دلیل پالایشگاه و نفت باشد. به هر حال باید فکری به حال آبادان و خرمشهر کرد.

يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 5232
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *