۰

روسیه: اوپک تغییر سیاست می دهد

یک مقام ارشد نفتی روسیه پیش بینی کرد، اوپک نمی تواند در برابر کاهش قیمت نفت به طور نامحدود مقاومت کند و ممکن است ظرف ماه های آینده ناچار به رها کردن سیاست حفظ سهم بازار شود.
روسیه: اوپک تغییر سیاست می دهد
به گزارش «ميزنفت» به نقل از ایرنا، ارکادی دورکوویچ معاون نخست وزیر روسیه به تلگراف گفت: تولیدکنندگان اوپک از کمانه کردن تاثیر تلاش های خود برای بیرون کردن رقبا رنج می برند. 

وی افزود: من فکر نمی کنم که آنها واقعا بخواهند در بلندمدت با نفت ارزان زندگی کنند. بنابه پاره ای از دلایل، احتمال دارد که آنها ناچار شوند سیاست خود را تغییر دهند. آنها می توانند چند ماه تا چند سال دوام بیاورند. 

عربستان سعودی در نوامبر (آبان) سال گذشته تصمیم گرفت با وجود مازاد یک تا دو میلیون بشکه ای نفت در بازارها، تولید نفت خود را افزایش دهد تا مانع افزایش تولید نفت شیل آمریکا و پروژه های پرهزینه منطقه قطب شمال شود.

ریاض اما مشخص کرده که تولید نفت خود را تنها در صورتی کاهش خواهد داد که تولیدکنندگان غیر اوپک نیز تولید خود را کاهش دهند. منظور وی بیشتر روسیه، به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده انرژی در جهان است. 

دورکوویچ رییس بخش استراتژی اقتصادی و انرژی روسیه، افزود: کشورش به منظور اتخاذ عاقلانه تر با اوپک گفت و گو کرده است. اما وی در مورد اینکه آیا کرملین برای رهایی از این بن بست با عربستان سعودی به توافق رسیده است، چیزی نگفت. 

وی ادامه داد: رایزنی های ما مستقیما نمی گویند که آیا شاهد اقدامات هماهنگ در این زمینه خواهیم بود یانه. ممکن است جواب این سوال بله باشد و شاید هم به احتمال زیاد خیر. ما برای هم علامت می فرستیم.
دوشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 8776
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *