۰

روحانی: ما با هیچ کشوری سر جنگ نداریم

رئیس جمهور ایران ضمن اعلام اینکه ملت ایران با هیچ کشوری سرِ جنگ ندارد، گفت سیاست‌های آمریکا همواره به ضرر منافع مردم ایران بوده است.
روحانی: ما با هیچ کشوری سر جنگ نداریم
به گزارش«ميزنفت»،به نقل از پرس تی وی، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، تصریح کرده است ملت ایران با هیچ کشوری سرِ جنگ ندارد.
 
روحانی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اسِ» آمریکا با اشاره به نوع‌دوستی ایرانی‌ها تاکید کرد مردم ایران به مردم آمریکا احترام می‌گذارند.
 
رئیس جمهور گفت: «ایرانی‌ها به دنبال جنگ با هیچ کشوری نیستند، اما در عین حال سیاست‌های آمریکا به ضرر منافع مردم ایران بوده و قابل درک است که مردم به این موضوع حساسیت نشان دهند.»
 
وی افزود: «زمانی که مردم علیه شاه قیام کردند امریکا تا آخرین لحظه به شدت از او حمایت کرد. در جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران نیز، امریکایی‌ها از صدام (دیکتاتور سابق عراق) حمایت کردند.»
 
روحانی تاکید کرد: «مردم این چیزها را فراموش نخواهند کرد. نمی‌توانیم گذشته را فراموش کنیم اما در عین حال نگاهمان باید به آینده باشد.»
 
او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شعار «مرگ بر آمریکا» در نماز جمعه، سیاست داخلی ایران است، تاکید کرد این شعار در واکنش به تصمیم‌های سیاسی قبلی واشینگتن است.
 
رئیس جمهور گفت: «این شعاری که سر داده می‌شود علیه مردم آمریکا نیست، مردم ما به مردم امریکا احترام می‌گذارند.»
 
 دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری خبر مصاحبه روحانی با شبکه سی‌بی‌اس را تایید و اعلام کرد این مصاحبه در تهران انجام شده است.منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
 
 
شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 9042
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *