۰
بهره برداری خاص به سود وزیر نفت

​قهرمان سازی با دروغ‌های زنجیره‌ای

​قهرمان سازی با دروغ‌های زنجیره‌ای
وحید حاجی پور | رسانه‌های اصلاح طلب با سراسیمگی خاصی با القای مطالب دروغ درباره دادگاه 14 متهم شرکت بازرگانی پتروشیمی، سعی داشتند با عددسازی اینگونه فضاسازی کنند که رکورد اختلاس و دزدی شکسته شده و 6.5 میلیارد یورو از منابع کشور به تاراج رفته است؛ روزنامه‌های همشهری و شرق هم با تیتر کردن واژه‌هایی عجیب ذهنیت غلط و باطلی را در میان مردم ایجاد کردند بدون آنکه بدانند دقیقا ماجرا چیست!

علم کردن چنین تیترهایی یا ناشی از سیاسی کاری مفرط است و یا عدم اطلاع سطحی از رقم 6.5 میلیارد یورو که قاعدتا اختلاس چنین رقمی فرسنگ‌ها با واقعیت و حقیقت فاصله دارد. به گفته قاضی پرونده تخلفات پتروشیمی کمتر از 30 میلیون یورو تخلف در این پرونده رخ داده که دادگاه در حال رسیدگی به تخلفات متهمان است.

با این وجود همچنان اصرار فراوانی برای ادامه دروغ پردازی در این باره وجود دارد که نیات خاص خود را پی می‌گیرد. این رسانه‌ها حتی حاضر نیستند بابت این اقدام عجیب خود عذرخواهی کنند، شاید هم سعی دارند در فضای توهمی که ایجاد کرده‌اند دست و پا بزنند.

از این مساله گذر کنیم، برخی جریان سازان با بهره گیری از این فضای دروغ سعی در توجیه تراشی برای انفعال وزارت نفت در حوزه دور زدن تحریم‌ها را دارند؛ این جریان سعی دارد با بزرگنمایی تخلفات اخیر به مخاطب خود این توهم را بخوراند که وزارت نفت و در راس آن بیژن زنگنه، به دلیل آگاهی از فسادهای اینچنینی، حاضر نیستند به جریان فساد و کاسبان تحریم خدمت کنند. این رویکرد با جدیت خاصی دنبال می‌شود ولو آنکه آغشته به دروغ و فرافکنی باشد.

با چنین رویه‌ای، غرض آن است که وزارت نفت از زیر فشارها برای خروج از این وضعیت رهایی یابد تا از وزیر نفت چهره‌ای ضد فساد بسازند. به هر صورت، قافیه به حدی تنگ آمده است که تمسک به دروغ و مطالب خلاف واقع، به کمک وزیر نفت آمده است به طوری که عزت الله یوسفیان ملا، با سبقت از سایرین، وزیر نفت را کاشف تخلفات اخیر بداند.

یوسفیان ملا همان نماینده‌ای است که با دستور مستقیم وزیر نفت، دختر وی به وزارت نفت منتقل شد و حاشیه‌های بسیاری به همراه داشت. وی که از طرفداران و مدافعان سنتی زنگنه است چندی پیش هم دست روحانی را در صحن علنی مجلس بوسید که فیلم این دست بوسی نیز، با واکنش‌های تندی مواجه شد. یوسفیان ملا راوی دروغ دیگری است که قصد کمک به وزیر نفت را دارد. او در حالی زنگنه را افشا کننده فساد می‌داند که کار بررسی و پیگیری تخلفات رخ داده در سال 91 توسط سازمان اطلاعات سپاه کلید خورده و طبق خبر رسمی که خبرگزاری فارس در تاریخ پنجم اسفند 91 منتشر کرده، سلطان پتروشیمی بازداشت شده بود.

در دادگاه نیز به این موضوع اشاره شده تا ثابت شود ادعای یوسفیان ملا، هیچ قرابتی با واقعیت ندارد ولی چون قرار است هر کس و هر جریانی، به بافتن مشغول باشد این نماینده مجلس هم چنین بافته است. اظهارات شتابزده مختص یوسفیان ملا نیست، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران هم دیروز در تذکری گفته مجلس باید به پرونده شرکت «پتروشیمی گیت» و اختلاس 7 میلیارد دلاری آن ورود کند!

کواکبیان هنوز در تیترهای رسانه‌های اصلاح طلب سیر می‌کند و فارغ از اینکه چنین اختلاسی رخ نداده، ترند پتروشیمی گیت را که در فضای مجازی به راه افتاده را به اسم شرکت تبدیل کرده است؛ چنین گافی نشان می‌دهد هدف سیاسی‌کارها، گل آلود کردن فضا و در نهایت قهرمان سازی از وزیر نفت است. به تلاش های این افراد احترام می‌گذاریم ولی چه خوب بود پیش از هر اظهار نظری، حداقل سرچ مختصری در اینترنت داشته باشند. نماینده مجلس بودن تفاوت بسیاری با وکیل الدوله بودن دارد که در این مواقع به وضوح خود را نشان می‌دهد.
 
 
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 23245
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *