۰
گزارشی کوتاه از بازار گاز در سال 2017

3 شرکت پیشرو در بازار گاز

افزایش تقاضای گاز طبیعی به معنای نیاز به خطوط لوله، پالایشگاه ها و زیرساخت های بیشتر است. آنها میلیاردها دلار در بخش توسعه زیرساخت های صنعت گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری کرده و شبکه خدمات خود را گسترش داده اند.
3 شرکت پیشرو  در بازار گاز
ميزنفت/ شرکت های پیشرو در صنعت گاز طبیعی از رشد چشمگیر بدون درنظر گرفتن بهای گاز طبیعی برخوردارند. قیمت گاز طبیعی در سال گذشته در سراشیبی قرار گرفت و بهای آن به دلیل مازاد عرضه و پشت سر گذاشتن زمستانی نه چندان سرد تا کمتر از 2 دلار سقوط کرده است. هرچند با کاهش تعداد چاه های حفاری شده می توان پیش بینی کرد که قیمت گاز در ماه های آینده با افزایش روبرو شود.

با کاهش تقاضا، قیمت سهام شرکت های فعال در صنعت گاز کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است. اما سهامداران برای حفظ سودآوری در شرایط کنونی چه راهکارهایی دارند؟
در ادامه با کسب و کار چند شرکت بزرگ صنعت گاز آمریکای شمالی آشنا می شویم:

1. چنییر انرژی، آغاز عصر دگرگونی
چند سال پیش، این شرکت تصمیم گرفت با تبدیل گاز ارزان شیل به ال ان جی و صادرات آن می تواند سودآوری خود را افزایش دهد. شرکت چنییر انرژی، میلیاردها دلاد در این بازار سرمایه گذاری کرد و همزمان با صدور دو محموله ال ان جی، بازپرداخت وام های دریافتی را آغاز کرد. این شرکت در سایه شرایط کنونی به یکی از بازیگران بازار ال ان جی تبدیل شده است.

در سال 2017 میلادی، این شرکت دو واحد دیگر تولید ال ان جی خود را راه اندازی خواهد کرد. این واحدها، جریان نقدی هنگفتی را به ارمغان آورده و به دلیل ماهیت بلندمدت قراردادهای خرید ال ان جی، سهامداران این شرکت می توانند تا سال ها سودی تضمین شده دریافت کنند. سه واحد تولید ال ان جی دیگر نیز در چنییر انرژی در حال ساخت است و باید همچنان چشم انتظار برنامه های مدیران این غول صنعت گاز بنشینیم.


2. اینترپرایز پروداکتز پارتنرز و ویلیامز پارتنرز، بازیگران بزرگ توسعه خطوط لوله
این دو شرکت که در بخش توسعه زیرساخت ها فعالیت می کنند، از فرصت رشد تقاضای گاز در ایالات متحده برای گسترش کسب و کار خود بهره برده اند.

افزایش تقاضای گاز طبیعی به معنای نیاز به خطوط لوله، پالایشگاه ها و زیرساخت های بیشتر است. آنها میلیاردها دلار در بخش توسعه زیرساخت های صنعت گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری کرده و شبکه خدمات خود را گسترش داده اند.

آنها هم اکنون 7.1 میلیارد دلار پروژه در حال توسعه شامل یک واحد پتروشیمی دارند. این پروژه تولید محصولات پتروشیمی در سال جاری افتتاح خواهد شد و به دلیل قیمت پایین خوراک از چشم انداز سودآوری مناسبی برخوردار است.

شبکه خطوط لوله جدید ایالات متحده بر اساس موقعیت سازندهای شیل طراحی و اجرا شده و آنان در حال مطالعه فرصت های جدید این بخشبه ویژه سازند مارسلوس هستند.


3. رایس انرژی و آنتیرو ریسورسز، رشد پایانی ندارد
در قیمت های پایین کنونی، شرکت های فعال در صنعت گاز طبیعی به دنبال یافتن فرصت های جدید رشد هستند. این دو شرکت امیدوارند تا پایان سال جاری تولید گاز خود را 20 تا 25 درصد افزایش دهند. تولید از سازندهای شیل مارسلوس و یوتیکا از هزینه سر به سری اندکی برخوردار بوده و آنها از حاشیه سود مناسبی سود می برند.مترجم: محسن داوری
منبع: www.fool.com
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
کد مطلب: 18969
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *