۰
گزارشی از ریگ زون:

10 پیمانکار دارای بهترین شرایط شغلی

شرکت‌هایی که در دوره سقوط قیمت‌ها توانستند با موفقیت ساختار خود را بازنگری کنند، می‌توانند فرصت‌های پدید آمده عملیات حفاری را به بهترین شکل به دست آورند.
10 پیمانکار دارای بهترین شرایط شغلی
میز نفت| پایگاه خبری ریگ زون، 10 شرکت پیمانکار حفاری میادین نفت و گاز با بهترین شرایط شغلی برای کارکنان را در گزارش بررسی بازار کارفرمایان حفاری معرفی کرده است. در این گزارش، شرکت ترنس اوشن به‌عنوان جذاب‌ترین پیمانکار حفاری نفت و گاز برای کارکنان آن معرفی ‌شده است. نکته شایان توجه این است که در این نظرسنجی 6621 نفر از بیش از 100 کشور جهان مشارکت داشته‌اند.

جانل دانیل، مدیر خدمات جهانی منابع انسانی شرکت ترنس اوشن در گفتگو با ریگ زون می‌گوید: در شرکت ترنس اوشن ما برای بهبود مستمر تلاش می‌کنیم و همواره به تجارب و شایستگی‌های هر یک از کارکنان خود توجه می کنیم.

وی افزود: تمرکز ما، ایجاد فرهنگی شفاف است. در این فرهنگ سازمانی، مدیران در دسترس، همراه با کارکنان و در تعامل دائم با آنان در همه مراحل کاری هستند. آنان خواهان بهبود مستمر بوده و ما هیچ‌گاه نمی‌خواهیم در یک نقطه در جا بزنیم.

با نگاهی به فراز و نشیب‌های سال 2017 میلادی، این مدیر ارشد شرکت ترنس اوشن می‌گوید: ما در سال گذشته، فعالیت‌های توسعه و آموزش کارکنان خود را ادامه دادیم. بهره‌گیری از نظرات کارکنان برای تعیین راه‌های بهبود، بخش مهمی از فعالیت‌ها در شرکت ما به شمار می‌رود.

دانیل می‌گوید: پس از توفان هاروی، ما تلاش‌های زیادی برای کمک‌رسانی به جوامع ساکن در سواحل خلیج مکزیک کردیم. تعدادی از کارکنان ما در چارچوب افراد داوطلب به کمک‌رسانی پرداختند. مبلغ قابل‌توجهی نیز کمک‌های انسان دوستانه توسط کارکنان جمع‌آوری و به افراد نیازمند اهدا شد.

دانیل در مورد تمرکز اصلی شرکت ترنس اوشن در سال 2018 میلادی می‌گوید: شرکت ترنس اوشن تلاش می‌کند همچنان بر روی کارکنان و ناوگان حفاری خود سرمایه‌گذاری کند تا به اهداف راهبردی ترسیم‌شده دست یابد.

سابقه فعالیت شرکت ترنس اوشن به دهه 1920 میلادی بازمی‌گردد. اما با آغاز حفاری در میادین فراساحلی، فعالیت در این بخش به‌ویژه در میدان‌های آب عمیق و محیط‌های دشوار دریایی، به بازار هدف شرکت ترنس اوشن تبدیل شد.

در اوایل سال جاری میلادی، شرکت ترنس اوشن، سهام شرکت سونگا آفشور را با هدف تقویت جایگاه خود به‌عنوان رهبر بازار حفاری در آب‌های عمیق و محیط‌های دشوار خریداری کرد.

در فهرست بهترین کارفرمایان عملیات حفاری دارای بهترین محیط کاری پایگاه ریگ زون تلاش شده تا وضعیت بهترین غول‌های حفاری میادین نفت و گاز از نظر موقعیت شغلی به‌ویژه یافتن بهترین و مناسب‌ترین کارکنان مورد ارزیابی قرار گیرد. پاسخ‌دهندگان در این مطالعه فاقد محدودیت‌های سنی، جنسیتی، تابعیت و یا نوع شغل بوده‌اند. فهرست 10 پیمانکار برتر حفاری نفت و گاز از نظر محیط کاری در سال 2018 به انتخاب پایگاه ریگ زون به‌این‌ترتیب است.
 

 
 
*بهبود جایگاه پیمانکاران حفاری
با افزایش قیمت نفت و ثبات آن همراه با رونق مجدد بازار حفاری، دورنمای این کسب‌وکار بهبودیافته است. میشل بورنز از کارشناسان شرکت آسورست در گفتگو با ریگ زون می‌گوید: شرکت‌هایی که در دوره سقوط قیمت‌ها توانستند با موفقیت ساختار خود را بازنگری کنند، می‌توانند فرصت‌های پدید آمده عملیات حفاری را به بهترین شکل به دست آورند.

لسلی کوک، از تحلیلگران زنجیره تأمین بالادستی در موسسه مشاوره‌ای وود مکنزی می‌گوید: در سه‌ماهه چهارم سال 2017 میلادی، ما شاهد رشد منفی بازار بودیم، اما در سه‌ماهه نخست سال جاری شاهد رشد بازار هستیم. تعداد دکل‌های شناور فعال دنیا 124 دستگاه افزایش یافته است.

وی افزود: در سه‌ماهه نخست امسال، 40 قرارداد حفاری به امضا رسیده است. دکل‌های حفاری در میدان های آب عمیق پس از چند سال رکود، شاهد بهبود بازار هستند و این دکل‌ها سهم قابل‌توجهی در قراردادهای جدید دارند.

باوجود بهبود بازار کسب‌وکار شرکت‌های حفاری، موسسه وود مکنزی در گزارش خود اعلام کرده چالش‌های فراروی پیمانکاران حفاری فراساحلی میدان‌های نفت و گاز در سال 2018 میلادی همچنان وجود دارند.

کوک می‌گوید: نرخ اجاره روزانه دکل‌های حفاری دریایی همچنان در سطح پایینی است و این شرایط به دلیل مازاد عرضه بر تقاضا و تلاش دکل‌ها برای فعالیت در بازار همچنان تا نیمه نخست سال 2019 میلادی ادامه خواهد داشت. رقابت در بازار در اوج خود قرار دارد و شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا از فرصت‌های پدید آمده برای کسب سود و بهبود جایگاه در بازار بهره ببرند. آینده در دستان بهترین‌ها، انعطاف‌پذیرترین‌ها و کاراترین‌ها است.
 
 
منبع: RIGZONE
نویسنده: آندریاس اکسارهیاس
مترجم: محسن داوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۶
کد مطلب: 21118
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *