۱
تبعات آزادی رانندگی زنان در عربستان

آرامکو در حال آموزش رانندگی به زنان

آرامکو در حال آموزش رانندگی به زنان
میز نفت| ماه‌ها پیش از اعلام آزاد شدن رانندگی زنان در کشور عربستان سعودی در روز 24 ژوئن، شرکت نفتی آرامکوی سعودی، تجهیزات موردنیاز برای آموزش رانندگی به هزاران نفر از زنان شاغل و خانواده‌های این غول نفتی را فراهم کرده است.

این مرکز در شهر ظهران در شرق این کشور قرار دارد و از توانایی آموزش سالانه رانندگی به 4000 نفر با استفاده از فناوری‌هایی نظیر شبیه‌سازهای رانندگی و خودروهای مدل برای نشان دادن اهمیت استفاده از کمربند ایمنی در تصادفات رانندگی با ایجاد برخوردهای جزئی کنترل‌شده برخوردار است.

کارآموزان فاقد سابقه رانندگی در ابتدا یک دوره 34 ساعته شامل 10 ساعت آموزش تئوری و 24 ساعت تمرین عملی را پشت سر می‌گذارند. پس از آمادگی برای راندن یک خودروی واقعی، ده‌ها خودروی سدان در محوطه این مرکز در انتظار آنان است که از حسگرهای مکان‌یابی خودکار برخوردار هستند.


 
یک زن سعودی در حال آموزش رانندگی با استفاده از یک شبیه‌ساز در مرکز آموزش رانندگی ظهران
 


یک کارآموز در حال آموختن چگونگی تعویض تایر خودرو در مرکز آموزش آرامکو
 


 
مربی رانندگی در حال آموزش عملی به یک کارآموزیک مربی در حال آموزش چگونگی بستن کمربند ایمنی. کارآموزان باید آموزش‌های اهمیت بستن کمربند ایمنی در تصادفات و توقف‌های ناگهانی خودرو را بیاموزند.
 


ناوگان خودروهای آموزش عملی رانندگی با پدال‌های دوگانه و سامانه خودکار تعیین محل خودرو
 


یک صندلی ایمنی کودک در اتاق آموزش. مادران فرامی‌گیرند که صندلی کودک برای حفظ جان کودکان آن‌ها یک ابزار ضروری است.
 

 
یک استاد در حال آموزش مقررات رانندگی در جاده‌ها
 
 
 
یک مربی در حال راهنمایی یک کارآموز در یک شبیه‌ساز رانندگی. کارآموزان باید رانندگان در شرایط مختلف جاده‌ای و سناریوهای رانندگی متفاوت را بیاموزند.
 
 
 
نویسنده: سارا القطامی
منبع: بلومبرگ
مترجم: محسن داوری

 
دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: 21336
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *