۰
۱
سیستان و بلوچستان در بحران گازی

کپسول نا امیدی و بی تدبیری

​با وجود همه فضاسازی‌های رسانه‌ای طی چند سال اخیر مبنی بر «رسیدن گاز به سیستان و بلوچستان»، مردم این استان در تهیه کپسول‌های ال پی جی با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.
بحران گازی در سیستان و بلوچستان | میز نفت
بحران گازی در سیستان و بلوچستان | میز نفت
به گزارش میز نفت، 2 اسفند ١٣٩۵ بود که روحانی در سفر به استان سیستان و بلوچستان نخستین مشعل گاز در این استان را روشن کرد. دستگاه تبلیغاتی وزارت نفت هم با شعار نویسی در رسانه‌ها و معابر نوشت گاز به زاهدان رسید.

نزدیک به سه سال از آن روز می‌گذرد اما نه گاز چندانی به این استان رسیده و نه مشکلات مردم در تامین سیلندرهای گاز پایان یافته است. اهالی این استان هر روز ساعت ۵ صبح در محل توزیع سیلندر گاز می‌ایستند تا پس از چند ساعت بتوانند نیاز خود را تامین کنند.

در ساعاتی که وزیر نفت و مدیران وزارت نفت خواب هستند، مردمانی که ادعا می‌شد به آن‌ها گاز رسیده بود، شرایط سختی را تجربه می‌کنند. به گفته مردم این استان، چنین وضعیتی برای اولین بار است که تجربه می‌شود. حتی برخی می‌گویند کپسول‌های گاز به‌جای عرضه، به صادرات اختصاص یافته است.

با این وجود، مسئولان وزارت نفت می‌گویند سهمیه کپسول‌های گاز این استان نسبت به سال گذشته 5 هزار تن افزایش یافته است.گرچه صحبت از قاچاق ال پی جی در این استان مطرح است، اما سیستم معیوب توزیع گاز موجب سرگردانی مردم سیستان و بلوچستان شده است.
 
مردم زابل این روزها، بیشتر از گذشته شاهد بی توجهی مسئولانی هستند که گفته بودند این شهر در سال 97 صاحب گاز می‌شوند. بیش از یک ماه از وضعیت بغرنج توزیع گاز در سیستان و بلوچستان می‌گذرد اما وزارت نفت هیچ اراده‌ای برای برطرف کردن مشکلات مردم این استان ندارد.

برای دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 25548
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جمهوری اسلامی مسئول زیاد داره،ولی عرضه خیلی کم