۰
علاقه غرب به کاهش تحريم هاي روسيه

بازگشت مسکو به قلب اروپا؟

پایگاه اینترنتی بلومبرگ بیزنس در گزارشی باتوجه به نقش دیپلماتیک و قدرت میانجی گری روسیه در برطرف کردن بحران سوریه از علاقمندی مقامات آمریکا و اروپا برای بازنگری در تحریم های ضد روسی خبر داد. شماری از مقامات بلند مرتبه کشورهای غربی شامل جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز بطور تلویحی به لغو تحریم های ضد روسیه در آینده ای قابل پیش بینی اشاره کرده اند.
بازگشت مسکو به قلب اروپا؟
به گزارش ميزنفت،در حقیقت، رهبران مسکو در جلوگیری از تلاش گروههای تروریستی برای اشغال سوریه و از سوی دیگر اجرای روند مذاکرات صلح در این کشور جنگ زده نقش موثری ایفا کرده اند.

این در حالی است که با توجه به حملات نظامی روسیه علیه مواضع گروههای تروریستی در سوریه و به رغم عقب نشینی تروریست های داعش از اینگونه مواضع در سال گذشته میلادی، نباید فراموش کرد این گروه تروریستی همچنان توان و قدرت کافی برای تخریب و اقدامات خرابکارانه در خاورمیانه، شمال آفریقا و حتی دیگر نقاط جهان را دارد.

از این رو، با توجه به اوضاع کنونی خاورمیانه، همکاری و مساعدت مقامات روسیه در جنگ با تروریسم بین المللی اهمیت خود را در کاهش بحران های منطقه ای بهتر نشان می دهد.

الکسی پوشکوف، رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان روسیه با توجه به نقش کلیدی روسیه در برطرف کردن بحران منطقه ای گفت " دشمنی با روسیه حماقت است نه سیاست "

بلومبرگ با اشاره به تحولات اخیر خاورمیانه با اشاره به اینکه از نظر سیاست گذاران بحران اوکراین در حال حاضر حساسیت و اهمیت گذشته خود را ندارد خاطر نشان کرد، ذوب شدن یخ های مناسبات روسیه و غرب خیلی دور از انتظار نیست.

شماری از مقامات بلند مرتبه کشورهای غربی شامل جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز بطور تلویحی به لغو تحریم های ضد روسیه در آینده ای قابل پیش بینی اشاره کرده اند.

این درحالی است که مقامات فرانسه و آلمان بیش از دیگر کشورهای اروپایی با اشاره به ناتوانی اوکراین در همکاری در روند گفتگوهای صلح، خواستار پایان دادن به انزوای روسیه در عرصه بین المللی هستند.

وزیر دارایی آلمان در اظهارات اخیر خود خواستار همکاری گسترده تر با روسیه در موضوع آوارگان و مناقشه سوریه شد.

آلمان در صدر کشورهای اروپایی بیش از یک میلیون نفر از آوارگان را در این کشور اسکان داد، در حالی که در صورت تشدید اقدامات خشونت آمیز در سوریه، برلین باید شاهد هجوم شماری بیشتری از آوارگان به این کشور باشد.

امانوئل ماکرون، وزیر اقتصاد فرانسه در ابتدای ژانویه، خواستار لغو تحریم های ضد روسیه تا تابستان آینده شد.

پائلو جنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا نیز گفت " در صورت اجرای کامل مفاد قرار داد مینسک، محدودیت های روسیه تا ژوئن لغو خواهد شد. "
 
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۰
کد مطلب: 11792
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *