۰

ارز آزاد مبنای قیمت‌گذاری فراورده های ویژه بورسی شد + بخشنامه

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی از ابلاغ مصوبه قیمت گذاری 20 قلم فراورده ویژه نفتی براساس نرخ ارز آزاد خبر داد و گفت: از این به بعد نرخ گذاری این فراورده‌ها براساس ارز آزاد خواهد بود.
پتروشیمی - عصر نفت
پتروشیمی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، محمدرضا مظلومی مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به ابلاغ قیمت جدید 20قلم فرآورده ویژه نفتی که در بورس عرضه می‌‌شود و افزایش 25 تا 30 درصدی نرخ پایه این فرآورده‌ها نسبت به ماه گذشته گفت: براساس مصوبه‌ای که مهرماه صادر شد و به دست ما رسید از  این به بعد قیمت فرآورده‌های ویژه نفتی که در بورس عرضه خواهد شد براساس نرخ دلار آزاد محاسبه می‌شود. 

وی در پاسخ به این سوال که چرا در مهرماه قیمت این فرآورده‌ها ارز مبادله‌ای بود، گفت: در آن زمان ما هیچ مصوبه‌ای نداشتیم و وضعیت قیمت‌گذاری این فرآورده‌ها مشخص نبود اما به محض این که در مهر ماه این مصوبه در اختیار ما قرار داده شد قیمت‌گذاری براساس ارز آزاد صورت گرفت که از این به بعد نیز قیمت‌گذاری براساس ارز آزاد خواهد بود.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا نرخ خوراک پالایشگاه‌ها نیز براساس ارز آزاد محاسبه خواهد شد، گفت: این موضوع مربوط به شرکت ملی پالایش و پخش است و من در جریان آن نیستم.

به گزارش فارس، عصر روز گذشته قیمت 20 قلم فرآورده نفتی ویژه شامل حلال‌ها، نفتا، قیر وکیوم باتوم و ... که در بورس عرضه می‌شود ابلاغ شد که بررسی خبرنگار فارس نشان می‌دهد قیمت این فرآورده‌ها 25 تا 30 درصد نسبت به مهرماه افزایش داشته و مشخص است مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی براساس نرخ آزاد ارز این قیمت‌گذاری را انجام داده‌اند.


منبع : فارس 
دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 15316
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *