۰

صلاحیت توتال تأیید شد

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت ملی نفت به هیچ وجه قصد ندارد که توسعه میدان آزادگان جنوبی را خارج از مناقصه به شرکتی واگذار کند و به طور قطع، برای این میدان مناقصه ای بین المللی برگزار می شود.
غلامرضا منوچهری - عصر نفت
غلامرضا منوچهری - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، «غلامرضا منوچهری» معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه اظهار داشت: شرکت توتال فرانسه یکی از شرکت هایی است که از قبل آمادگی خود را برای حضور در پروژه میدان آزادگان جنوبی و امضای قرارداد توسعه این میدان با شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است.

وی افزود: پیرو اعلام آمادگی توتال، مذاکراتی با مدیران این شرکت نفتی برگزار شد و در نتیجه صلاحیت این شرکت فرانسوی برای حضور در میدان آزادگان جنوبی با انتظاراتی که شرکت ملی نفت از توسعه این میدان در شرایط مطلوب دارد، تأیید شد؛ البته شرکت توتال یکی از شرکت های دارای صلاحیت برای توسعه این میدان است.

منوچهری با بیان اینکه "در میدان آزادگان جنوبی انتظار ریکاوری بالای 20 درصد را داریم"، گفت: به طور قطع برای تحقق این هدف، کنسرسیوم های قدرتمندی در مناقصه این میدان شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: شرکت ملی نفت به هیچ وجه قصد ندارد که توسعه میدان آزادگان جنوبی را خارج از مناقصه به شرکتی واگذار کند و به طور قطع، برای این میدان مناقصه ای بین المللی برگزار می شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به صحبت هایی که در خصوص توانمندی شرکت های ایرانی برای توسعه میدان آزادگان جنوبی شده بود، تصریح کرد: بحث هایی که در خصوص حضور شرکت های ایرانی در توسعه آزادگان جنوبی مطرح بود به قوت خود باقی است؛ مدیرانی از شرکت های ایرانی جلسات مشترکی با ما داشته اند و صحبت هایی با مهندس زنگنه شده است و احتمال این وجود دارد که با برگزاری مناقصه، توسعه این میدان به شرکت های داخلی سپرده شود.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 15752
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *