۰

آلوده ترین سوخت جهان٬ در این کشور

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: پاکستان آلوده‌ترین بنزین و گازوئیل جهان را مصرف می‌کند بنابراین از ژوئن 2017 واردات این نوع سوخت متوقف و به جای آن سوخت با معیار یورو 2 وارد خواهد شد.
شاهد‌خاقان‌عباسی - عصر نفت
شاهد‌خاقان‌عباسی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، «شاهد‌خاقان‌عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: استفاده از سوخت فسیلی برای تولید برق به صرفه نیست و باید گاز را جایگزین گازوئیل و بنزین کنیم.

وی افزود: تمام کشورهای دنیا از گاز برای تولید برق استفاده می‌کنند و آینده پاکستان نیز بستگی به این سوخت ارزشمند دارد.

به گزارش دیلی پاکستان، عباسی تأکید کرد: تولید برق با استفاده از سوخت فسیلی بسیار پر هزینه است اما با گاز می‌توان این هزینه سرسام‌آور را کاهش داد.

وی افزود: با صرفه‌ترین راه‌حل برای جبران کمبود انرژی پاکستان استفاده از گاز است که باید تأمین شود.

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان اظهار داشت: تأمین گاز از ایران و ترکمنستان مدتی به طول می‌انجامد به همین دلیل در حال حاضر به استفاده از گاز مایع ال ان جی اکتفا کرده‌ایم اما این مشکل باید هر چه زودتر حل شود.

عباسی تصریح کرد: تولید برق با استفاده از سوخت‌های فسیلی 3 برابر گران‌تر است و زمان بیشتری لازم دارد بنابراین با افزایش مراکز تولید برق با کمک گاز مایع سعی داریم این مشکل را حل کنیم.

وی افزود: پاکستان آلوده‌ترین بنزین و گازوئیل جهان را مصرف می‌کند بنابراین از ماه ژوئن واردات این نوع سوخت متوقف و به جای آن سوخت با معیار یورو2 وارد خواهد شد.

عباسی از بازرگانان و سایر نهادها درخواست کرد برای جایگزین کردن گاز به جای نفت کمک کنند تا بحران کمبود انرژی هر چه زودتر برطرف شود.منبع : فارس
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 16102
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *