۰

تحویل 46.5 میلیون متر مکعب گاز به پتروشیمی‌ها

براساس آمار و اطلاعات مسئولان شرکت ملی گاز ایران در نخستین روز قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران 46.5 میلیون مترمکعب گاز به پتروشیمی‌ها تحویل داده شده است.
پتروشیمی - عصر نفت
پتروشیمی - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، براساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی مسؤولان شرکت ملی گاز ایران در نخستین روز قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران یعنی شنبه هفته جاری 46.55 میلیون مترمکعب گاز به پتروشیمی ها تحویل داده شده است.

اگرچه اعلام شده است که در صورت کمبود گاز بخش خانگی، گاز صنایع از جمله پتروشیمی ها قطع می شود، اما تاکنون مشکل عمده‌ای رخ نداده و روند تحویل گاز به پتروشیمی ها به صورت عادی جریان دارد.

علی محمد بساقزاده مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در همین رابطه اعلام کرده است هم اکنون گاز مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی با همکاری شرکت ملی گاز ایران درحال تامین است و کلیه پتروشیمی ها در مدارتولید قرار دارند.

به گفته این مقام مسئول درپی قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران با همکاری شرکت ملی گاز ایران تاکنون گاز هیچکدام از مجتمع های پتروشیمی قطع نشده است اما در برخی از مجتمع ها تولید با حداقل ظرفیت در حال انجام است.

مسؤولان شرکت ملی گاز ایران پیش تر اعلام کرده بودند اگر مشکلی در تامین گاز بخش خانگی و تجاری ایجاد شود احتمال آنکه برای خوراک گاز واحدهای پتروشیمی محدودیت قائل شوند زیاد است.


منبع : فارس
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: 16225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *