تحویل 46.5 میلیون متر مکعب گاز به پتروشیمی‌ها

15 دی 1395 ساعت 12:34

براساس آمار و اطلاعات مسئولان شرکت ملی گاز ایران در نخستین روز قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران 46.5 میلیون مترمکعب گاز به پتروشیمی‌ها تحویل داده شده است.


به گزارش ميز نفت ، براساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی مسؤولان شرکت ملی گاز ایران در نخستین روز قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران یعنی شنبه هفته جاری 46.55 میلیون مترمکعب گاز به پتروشیمی ها تحویل داده شده است.

اگرچه اعلام شده است که در صورت کمبود گاز بخش خانگی، گاز صنایع از جمله پتروشیمی ها قطع می شود، اما تاکنون مشکل عمده‌ای رخ نداده و روند تحویل گاز به پتروشیمی ها به صورت عادی جریان دارد.

علی محمد بساقزاده مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در همین رابطه اعلام کرده است هم اکنون گاز مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی با همکاری شرکت ملی گاز ایران درحال تامین است و کلیه پتروشیمی ها در مدارتولید قرار دارند.

به گفته این مقام مسئول درپی قطع ارسال گاز ترکمنستان به ایران با همکاری شرکت ملی گاز ایران تاکنون گاز هیچکدام از مجتمع های پتروشیمی قطع نشده است اما در برخی از مجتمع ها تولید با حداقل ظرفیت در حال انجام است.

مسؤولان شرکت ملی گاز ایران پیش تر اعلام کرده بودند اگر مشکلی در تامین گاز بخش خانگی و تجاری ایجاد شود احتمال آنکه برای خوراک گاز واحدهای پتروشیمی محدودیت قائل شوند زیاد است.


منبع : فارس


کد مطلب: 16225

آدرس مطلب: https://www.mizenaft.com/news/16225/تحویل-46-5-میلیون-متر-مکعب-گاز-پتروشیمی-ها

ميز نفت
  https://www.mizenaft.com