۰

اوپک «شیل» آمریکا را عقب می‌راند

رویترز نوشت قیمت نفت به علت کم شدن مازاد نفت در بازار افزایش یافت و تداوم روند افزایش اندک ذخایر نفت آمریکا و واردات اندک این کشور یعنی کاهش تولید اوپک اثرگذاری خود را آغاز کرده است.
اوپک - عصر نفت
اوپک - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، قیمت نفت در معاملات امروز به علت اینکه به نظر می‌رسد که مازاد نفت در بازار در حال کاهش است، افزایش یافت و بازار در آستانه ثبت پنجمین جلسه افزایشی در میان 7 جلسه گذشته قرار گرفت اما افزایش تولید نفت آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 60 سنت افزایش 56.59 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 45 سنت افزایش 54.44 دلار معامله شد.

روز جمعه پس از انتشار آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا که نشان داد ذخیره نفت این کشور برای هفتمین هفته متوالی افزایش یافته است، قیمت نفت کاهش یافت.

اما بازار از ماه نوامبر که اوپک و غیراوپکی‌ها تصمیم به کاهش تولید گرفتند 4 تا 5 دلار تقویت شده است.

آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که ذخایر این کشور در هفته گذشته 564 هزار بشکه افزایش یافت و به 518.7 میلیون بشکه رسید.

این‌ان‌زد در یادداشتی نوشت: «با این حال، این میزان کمترین رقم افزایش ذخایر آمریکا در دو ماه گذشته است. اگر طی هفته‌های آتی، این روند واردات کم و افزایش اندک ذخایر ادامه یابد، نشان‌دهنده این است که کاهش تولید اوپک تاثیرگذاری خود را آغاز کرده است.»منبع : فارس
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 16882
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *