۰

امارات میعانات آمریکا را جایگزین واردات از قطر می‌کند

در حالی که امارات به دنبال جبران قطع خرید میعانات از قطر از طریق منابع دیگر است، دو منبع آگاه گفتند، این کشور اولین محموله نفتی خود را از آمریکا وارد خواهد کرد.
نفتکش - عصر نفت
نفتکش - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، در حالی که امارات به دنبال جبران قطع خرید میعانات از قطر از طریق منابع دیگر است، دو منبع آگاه گفتند، این کشور اولین محموله نفتی خود را از آمریکا وارد خواهد کرد.

امارات به همراه عربستان، مصر و بحرین، ماه گذشته میلادی با متهم کردن قطر به حمایت تروریزم، کلیه روابط دیپلماتیک و حمل و نقل هوایی و دریایی خود با این کشور را قطع کرد.

منابع آگاه گفتند، شرکت ملی نفت ابوظبی، در مناقصه ای، یک محموله میعانات منطقه ایگل فورد آمریکا را خریداری کرده که موعد تحویل آن ماه سپتامبر است.

یک منبع مطلع گفت، مشخص نیست حجم این محموله دقیقا چقدر است، اما محموله مذکور توسط یک سوپرتانکر با ظرفیت 2 میلیون بشکه نفت حمل خواهد شد.

منابع تجاری گفتند، با توجه به اینکه تقاضای بالا برای خرید میعانات از جانب کره جنوبی و اندونزی، این فرآورده نفتی را در بازار آسیا کمیاب کرده، شرکت ملی نفت ابوظبی گزینه های چندانی برای خرید میعانات جایگزین نداشته است.

این وضعیت شرکت اماراتی را ناگزیر ساخته تا برای خرید میعانات به مناطق دیگر جهان رجوع کند و میعانات ایگل فورد از آمریکا وارد نماید.

شرکت ملی نفت ابوظبی قبل از تحریم قطر، ماهانه یک تا 1.5 میلیون بشکه میعانات از این کشور خریداری می کرد.

میعانات یک نوع فرآورده نفتی است که در کنار استخراج گاز تولید می شود.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب: 18394
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *