۰

مخالفت عربستان با اجرای یک جانبه توافق کاهش تولید

جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله مخالفت عربستان با اجرای یک جانبه توافق کاهش تولید نفتا، افت درآمد نفتی ونزوئلا، کاهش تولید نفت داکوتای شمالی آمریکا، سرمایه‌گذاری 17 میلیاردی شرکت دولتی نفت برزیل و افزایش وادرات نفت هند از آمریکا بوده است.
اوپک - عصر نفت
اوپک - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، «خالد الفالح» وزیر انرژی عربستان، اعلام کرد که وی کاهش بیشتر تولید را رد نخواهد کرد، اما تاکید کرد که این کشور با اقدام یک جانبه و یک تنه توافق کاهش تولید مخالف است.

الفالح گفت: احتمال تمدید توافق یا تشدید کاهش یا هر اقدام ضروری دیگری وجود دارد اما این پیشنهادها باید به موقع مورد مطالعه و توافق همه تولیدکنندگان قرار گیرد.

**افت درآمد نفتی ونزوئلا 

رویترز به نقل از شرکت دولتی نفت ونزوئلا «پی دی وی اس ای ( PDVSA» گزارش داد: در پی کاهش قیمت نفت و تولید این کالا در این کشور، درآمد حاصل از فروش نفت و فرآورده های نفتی ونزوئلا در سال 2016 میلادی با 34 درصد کاهش سالانه به 48 میلیارد دلار رسید.
سوددهی این شرکت در این مقطع با 90 درصد افت به 828 میلیون دلار رسید که این میزان در سال پیش از آن هفت میلیارد و 300 میلیون دلار بوده است. 

**کاهش یک درصدی تولید نفت داکوتای شمالی در ماه ژوئن

به گزارش رویترز، مقامات دولتی داکوتای شمالی، دومین ایالت تولید کننده بزرگ نفت در آمریکا، اعلام کردند که تولید نفت در این منطقه در ماه ژوئن 2017 با حدود یک درصد کاهش ماهانه، به یک میلیون و 30 هزار بشکه در روز رسید، اما انتظار دارند که این میزان در آینده نزدیک افزایش یابد.
علت خوشبین بودن مقامات به افزایش برداشت، دست یافتن شرکت های نفتی به فن آوری ها و دستاوردهای جدید تولید برای رویارویی با قیمت پایین نفت است.

**پتروبراس 17 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند

به گزارش رویترز، شرکت دولتی نفت برزیل، پتروبراس درنظر دارد، در سال جاری میلادی 17 میلیارد دلار سرمایه گذاری و در عوض هشت میلیارد دلار از دارایی های خود را واگذار کند.
این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که در حال حاضر قصد فروش بدهی های خود را در بازارهای بین المللی ندارد.

**افزایش وادرات نفت هند از آمریکا

به گزارش رویترز، پالایشگاه دولتی «آی او سی IOC» هند در دومین مرحله خرید نفت از آمریکا، میزان یک میلیون و 900 هزار بشکه تحویل ماه اکتبر خریداری کرد. 
در مرحله پیشین، این شرکت در مناقصه‌ای، دومیلیون بشکه نفت از آمریکا خریداری کرده بود.

**چین بزرگ ترین مصرف کننده گاز در جهان می شود

به گزارش اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد که چین در پنج سال آینده حدود 40 درصد از رشد سالانه تقاضای گاز در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

علت این افزایش، حرکت چین به سوی انرژی های پاک است، زیرا این کشور قصد دارد تا سال 2020 میلادی 10 درصد از نیازهای انرژی خود را با استفاده از گاز طبیعی تامین کند.
این میزان در سال 2015 میلادی 5.9 درصد بوده است.

**رشد تولید گاز آمریکا در سال 2018 میلادی فراتر از انتظار خواهد بود

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی(CNBC )، اداره انرژی آمریکا اعلام کرد: با توجه به افزایش صدور گاز ایالات متحده و رشد تولید برق نیروگاه های گازسوز، تولید گاز طبیعی آمریکا در سال آینده میلادی بیش از آنچه که پیشتر پیش بینی شد، خواهد بود.

این اداره پیش بینی خود را از تولید گاز طبیعی در آمریکا برای سال آینده میلادی 1.2 درصد (یک میلیارد فوت مکعب در روز) افزایش داد و اعلام کرد، این کشور در مقطع یادشده، 77 میلیارد و 340 میلیون فوت مکعب در روز گاز تولید خواهد کرد. تخمین پیشین اداره انرژی 76 میلیارد و 420 میلیون فوت مکعب بوده است. 
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید: 


منبع : ایرنا
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 18599
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *