۰

خبر وزیر نفت از صدور رأی کرسنت تا چند ماه آینده

وزیر نفت در جمع خبرنگاران گفت: صدور رأی درباره پرونده کرسنت چند ماه طول می‌کشد.
بیژن زنگنه - عصر نفت
بیژن زنگنه - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه مراسم معارفه قائم‌مقام وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره امضای چهار تفاهمنامه نفتی با شرکت‌های روسی و تهدیدهای ترامپ گفت: در هر صورت تعامل‌های بین‌المللی، یک‌جانبه‌گرایی آمریکا را تحت فشار قرار می‌دهد.

وی درباره اینکه آیا این تهدیدها قراردادهای منعقدشده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نیز گفت: اقدام آمریکا یک‌جانبه‌گرایی است و بعید است اتفاقی برای قراردادهایی که منعقد شده است رخ بدهد، ضمن آنکه توتال کار خود را در فاز 11 پارس جنوبی آغاز کرده است.

زنگنه درباره تولید و اکتشاف در خزر نیز تصریح کرد: ‌هنوز هیچ کشوری در اطراف دریای خزر کار در دریای عمیق را آغاز نکرده که بخشی از این مربوط به اختلافات است و بخشی نیز به‌دلیل تکمیل نشدن اکتشاف است.

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته سه یادداشت تفاهم با لوک اویل، روس نفت و یک شرکت نروژی برای مطالعه در میدان نفتی خزر امضا شده است، اضافه کرد: در هر صورت کار در خزر گران و زمان‌بر و تجهیزات نیز کم است و باید تجهیزات مورد نیاز در خود خزر ساخته شود؛ ضمن اینکه اختلافاتی بر سر مناطق عملیاتی بوده که منجر به تأخیر در شروع کار در این منطقه شده است.

وزیر نفت در ادامه درباره آخرین وضع مهار چاه منطقه رگ سفید اظهار داشت: از دو مسیر بالا و پایین جهت خاموش کردن چاه وارد عملیات شده‌ایم که از مسیر پایین باید دو حلقه چاه حفاری شود و در کل یک ماه و نیم زمان می‌برد که آتش مهار شود.

زنگنه با یادآوری اینکه "برای مهار آتش‌سوزی نیازی به شرکت‌های خارجی نداریم"، گفت: در این حادثه به دکل استخراج آسیب رسیده و نفت در حال سوختن است.

وی درباره خسارت حادثه پالایشگاه تهران نیز اظهار داشت: ‌خسارت مالی قابل ذکری در این حادثه نداشتیم فقط افرادی کشته شدند که خسارت جبران‌ناپذیری را به ما وارد کرد.

جوانگرایی ادامه خواهد داشت

وزیر نفت گفت: اصل جوانگرایی باید مورد توجه قرار گیرد که البته بدان معنا نیست باتجربه‌ها نباشند بلکه از آنها باید در جایگاه خودشان استفاده شود.

بیژن نامدار زنگنه در آیین معارفه قائم‌مقام وزیر و مدیرعامل شرکت پتروشیمی افزود: خانم شاهدایی بهترین گزینه برای قائم‌مقامی است و حضور ایشان در این پست، بار سنگینی از دوش بنده برمی‌دارد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف انتصاب خانم شاهدایی تعهد به دستور رئیس جمهوری بوده است.
زنگنه گفت: اگر به قائم‌مقام نیاز نداشتم بدون شک مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تغییر نمی‌کرد، اما با توجه به کمک در این بخش از خانم شاهدایی دعوت کردم که پذیرفت.

وزیر نفت درباره انتصاب مدیرعامل پتروشیمی نیز گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز با 20 سال گذشته بسیار متفاوت و هم‌اکنون یک سازمان حمایت‌کننده است.

زنگنه تأکید کرد: انتظار می‌رود پتروشیمی در طرح‌های میان‌دستی و GDX بیشتر فعال شود.
بنابراین گزارش طرح آزمایشی توزیع سوخت با سفارش اینترنتی صبح امروز در وزارت نفت با حضور بیژن زنگنه کلید خورد.
در این طرح می‌توان از طریق فضای مجازی سفارش خرید بنزین داد و خودروی سیار با دریافت هزینه این کار را انجام می‌دهد.

قائم‌مقام وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پتروشیمی معرفی شدند

در مراسمی با حضور وزیر نفت و مسئولان این وزارتخانه، مرضیه شاهدایی به‌عنوان قائم‌مقام وزیر نفت و سیدرضا نوروززاده به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی معرفی شدند.

در این مراسم خانم ملاوردی دستیار رئیس جمهور در امور شهروندی و دو نفر از نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نیز حضور دارند.منبع : تسنیم
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب: 19463
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *