۰

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۴ سنت، معادل ۰.۲۲ درصد افت به ۶۳ دلار و ۷۹ سنت رسید.
قیمت نفت - عصر نفت
قیمت نفت - عصر نفت
به گزارش ميزنفت ، چشم انداز افزایش تولید نفت آمریکا موجب شد تا قیمت نفت امروز با کاهش مواجه شود، اما کاهش عرضه های فعلی و تقاضای قوی در بازار که موجب کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا شده، مانع از آن شد که افت قیمت ها قابل توجه باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 14 سنت، معادل 0.22 درصد افت به 63 دلار و 79 سنت رسید. قیمت نفت برنت در اوایل هفته جاری به بالاترین رقم بیش از 2 سال گذشته یعنی 64 دلار و 65 سنت رسیده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 8 سنت معادل 0.14 درصد افت داشت و به 57 دلار و 9 سنت رسید، اما فاصله چندانی با بالاترین رقم 2سال اخیر (57.92 دلار) که این هفته به ثبت رسید نداشت.

افزایش قیمت ها نتیجه تلاش های اوپک و متحدانش به ویژه روسیه برای کاهش عرضه نفت، تقویت تقاضا و بالا گرفتن تنش های سیاسی بوده است.

گلدمن ساکس آمریکا در یادداشتی نوشت: «قیمت نفت در طی هفته گذشته رشد قابل توجهی داشته است.. عوامل اصلی این افزایش قیمت افزایش تنش های ژئوپلتیک، تقویت احتمال تمدید توافق کاهش تولید اوپک و تقاضای قوی برای نفت بوده است.»

تقاضای قوی به ویژه در جنوب شرق آسیا قابل مشاهده است، جایی که تعداد تانکرهای ذخیره کننده نفت در اطراف سنگاپور و مالزی از ماه ژوئن به این طرف به نصف کاهش یافته است.

ویلیام اولافلین، تحلیلگر موسسه ریوکین سکیوریتیز در این باره گفت: «تغییرات در میزان ذخایر در ماه های اخیر نشان می دهد که وضعیت توازن میان عرضه و تقاضا بهبود یافته است.»

گلدمن ساکس نسبت به افزایش آشفتگی قیمت ها به دلیل بالا گرفتن تنش ها بین ایران و عربستان و همچنین افزایش تولید آمریکا هشدار داد.منبع : تسنیم
جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب: 19511
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *