۰

حفاری نفت و گاز در فرانسه ممنوع می‌شود

فرانسه قانونی را به تصویب رساند که اکتشاف و تولید نفت و گاز در داخل این کشور و سرزمین‌هایش را از سال ۲۰۴۰ به بعد ممنوع می‌کند.
فرانسه - میز نفت
فرانسه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، این قانون که با رای نهایی در روز سه شنبه تصویب شد، صدور هر گونه مجوز جدید یا تمدید مجوز را ممنوع می‌سازد. تدابیر جدید تا حد زیادی نمادین است زیرا میزان تولید سوخت‌های فسیلی فرانسه، پاسخگوی تنها یک درصد از نیاز این کشور است و نیاز این کشور با واردات تامین می‌شود.

نیکلاس هانت، وزیر محیط زیست فرانسه گفت: قانون جدید نشان می‌دهد که نسل‌های امروز می‌توانند مراقبت نسل‌های آینده باشند.

شرکت نیروی دولتی انجی فرانسه اوایل ماه جاری موافقت کرد استفاده از گاز طبیعی به عنوان منبع تامین نیرو را تا سال ۲۰۵۰ متوقف کرده و برای رسیدن به اهداف سبز خود، در عوض از بیوگاز و هیدروژن تجدیدپذیر استفاده کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت انجی ۷۰ پروژه بیوگاز در سراسر جهان دارد که بیش از نیمی از آنها در فرانسه است. این شرکت پروژه‌های زیادی نیز دارد که منتظر تصویب هستند و تولید بیوگاز را ۱۰ برابر افزایش خواهند داد و میلیون‌ها یورو درآمد جدید به همراه خواهند داشت. انجی در راستای برنامه انرژی سبز خود بیشتر سهم خود در سوخت‌های فسیلی را امسال به سایر غول‌های نفتی شامل توتال فروخته است.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 19889
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *