۰

احتیاط شرکت نفت در یک مذاکره

معاون امور مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: توتال که شرکت مرسک را خریداری کرده، در آن سوی میدان لایه نفتی پارس جنوبی، در طرف قطری در حال فعالیت است و این مسئله موجب شده تا شرکت ملی نفت ایران با حساسیت بیشتری مذاکره با مرسک را بررسی کند.
غلامرضا منوچهری - میز نفت
غلامرضا منوچهری - میز نفت
به گزارش میز نفت ، غلامرضا منوچهری معاون امور مهندسی شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: مذاکرات شرکت ملی نفت ایران با شرکت مرسک دانمارک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی روند خوبی داشت تا اینکه شرکت فرانسوی توتال، این شرکت دانمارکی را خریداری کرد.

وی افزود: پس از آن بود که مذاکرات با احتیاط بیشتری دنبال شد و بررسی هایی برای مذاکرات با دیگر شرکت های خارجی به منظور توسعه لایه نفتی پارس جنوبی به موازات مذاکرات با شرکت مرسک دانمارک پیگیری شد.

منوچهری با بیان اینکه "مذاکرات توسعه لایه نفتی پارس جنوبی با شرکت مرسک متوقف نشده"، گفت: این احتیاط در مذاکرات از سوی شرکت ملی نفت ایران بود، وگرنه از میزان تمایل شرکت دانمارکی برای حضور در لایه های نفتی پارس جنوبی کاسته نشده است.

وی ادامه داد: توتال که شرکت مرسک را خریداری کرده، در آن سوی میدان لایه نفتی پارس جنوبی، در طرف قطری در حال فعالیت است و این مسئله موجب شده تا شرکت ملی نفت ایران با حساسیت این موضوع را بررسی کرده و مذاکرات با شرکتی که در حال حاضر تحت مالکیت توتال است را به عنوان یک گزینه ولی با حساسیت بیشتر پیگیری کند.

معاون امور مهندسی شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: توسعه لایه نفتی پارس جنوبی با حضور شرکت های صاحب فناوری خارجی از موارد اولویت دار مورد پیگیری شرکت ملی نفت ایران است اما تا امروز هیچ چیزی در مورد زمان امضای قرارداد توسعه آن و یا شرکتی که با آن قرارداد امضا خواهد شد، نهایی نشده است.منبع : تسنیم
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 20188
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *