۰

هزینه خدمات مستمر از قبوض گاز حذف شد

قبض گاز - میز نفت
قبض گاز - میز نفت
به گزارش میز نفت ، مجیدبوجارزاده، درباره حذف «هزینه خدمات مستمر» در قبض‌های گاز گفت: مطابق دستور مدیرعامل شرکت ملی گاز، از عصر روز گذشته ردیف «هزینه خدمات مستمر گاز» یا همان «آبونمان» از قبض‌های گاز حذف شد.

وی افزود: پس از آنکه دیوان عدالت اداری، مصوبه شورای اقتصاد را ابطال کرد و این موضوع از سوی صدا و سیما اعلام شد، با وجود آن‌که هنوز به صورت کتبی به شرکت ملی گاز ابلاغ نشده است، این هزینه از قبوض گاز حذف شد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز تصریح کرد: تسریع در حذف این بند از قبض‌های گاز به دلیل آمادگی شرکت ملی گاز در دوره‌های قبل و طی زمان‌های مطرح شدن موضوع آبونمان بود، بر این اساس، قبض‌هایی که از عصر روز گذشته صادر شده‌اند، بدون احتساب آبونمان یا هزینه خدمات مستمر خواهند بود.

بر اساس این گزارش به دنبال ابطال بخشنامه دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها درباره اخذ هزینه آبونمان از مشترکان گاز در مرداد ماه سال جاری از سوی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و تعیین مهلت 48 ساعته دیوان برای حذف آبونمان از قبوض مشترکان در 19 آذر، شورای اقتصاد در چهارم دی‌ماه اخذ «هزینه خدمات مستمر»  از مشترکان گاز طبیعی را تصویب کرد.

به دنبال تصویب این مصوبه در شورای اقتصاد که جایگزین هزینه آبونمان شد، طبق ماده 92 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، رئیس دیوان، مصوبه شورای اقتصاد درباره اخذ هزینه خدمات مستمر از مشترکان گاز را برای رسیدگی خارج از نوبت به صحن علنی هیئت عمومی ارائه کرد.

سرانجام در نشست سه‌شنبه سوم بهمن 96، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای اقتصاد درباره اخذ هزینه خدمات مستمر ماهانه از مشترکانه گاز طبیعی را مورد بحث و بررسی قرار داد و با اکثریت آرا این مصوبه را ابطال کرد.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 20213
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *