۰

بررسی طرح آلمانها برای میدان نفتی دهلران

طرح توسعه میدان دهلران که از سوی شرکت وینترسهل آلمان ارائه شده است، در کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران بررسی شد.
ایران و آلمان - میز نفت
ایران و آلمان - میز نفت
به گزارش میز نفت ، یکصدو‌چهل‌وششمین جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت ایران با حضور رئیس و اعضای این کمیته و کارشناسان مربوطه، به منظور بررسی طرح توسعه میدان دهلران برگزار شد و برنامه پیشنهادی شرکت وینترسهل (wintershall) آلمان برای توسعه این میدان نفتی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.

بر اساس اعلام مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، برنامه اولیه شرکت آلمانی، دستیابی به اهداف تولیدی مدنظر شرکت ملی نفت در این میدان و حفظ آن است. 

پس از اجرای برجام در دی ماه 1394 ، مذاکره با شرکت‎های خارجی برای توسعه میدان های نفتی کشور به‌طور جدی پیگیری شد که به امضای حدود 30 تفاهمنامه مطالعاتی میدان های نفتی و گازی منجر شد.

تاکنون، برخی از این شرکت ها برنامه و پیشنهادهای فنی خود را ارائه داده‌ اند که البته انجام این طرح ها به معنای واگذاری پروژه ها نیست و قرار است برای مشخص شدن پیمانکاران، مناقصه هایی برگزار شود.

شرکت های لوک اویل روسیه، پرتامینای اندونزی، مرسک دانمارک او.ام.وی اتریش، گازپروم نفت روسیه، وینترسهل آلمان، توتال فرانسه، شل انگلیس - هلند و اِنی ایتالیا از جمله شرکت هایی هستند که تاکنون با آنها تفاهمنامه امضا شده است.
میدان دهلران که با شرکت وینترسهل آلمان برای مطالعه آن تفاهمنامه مطالعاتی امضا شده است، در جنوب ‌غربی کشور قرار داشته و در سال ١٩٧2 کشف شده است.

این میدان در جنوب‌ غربی لرستان، 22 کیلومتری جنوب ‌غربی شهر دهلران، 22٠ کیلومتری شمال غرب اهواز و در اطراف میدان‌ های آبان، دانان و چنگوله قرار دارد.منبع : ایرنا
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 20258
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *