۱
۱۱
وقتی زنگنه به استخدام نمایندگان افتخار می‌کند

دبیر گزینش نفت٬ پیشرو در سفارش+ سند

پس از استخدام بی رویه نمایندگان فعلی و سابق مجلس در وزارت نفت٬ حالا این نمایندگان با سفارش نزدیکان خود٬ آن‌ها را در شرکت‌های نفتی استخدام می‌کنند آن هم در شرایطی که وزیر نفت مدام از اضافه بودن دوسوم نیروهای صنعت نفت می‌گوید!
دبیر گزینش نفت٬ پیشرو در سفارش+ سند
به گزارش میز نفت٬ سید سعید حیدری طیب نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس دهم یکی از نزدیکان خود را طی نامه‌ای رسمی به شرکت ملی حفاری و سپهر سپهری معرفی کرده است که سند آن در ادامه می‌آید.این اقدام عجیب در شرایطی صورت گرفته است که به عنوان همشهری بیژن نامدار زنگنه دفاع جانانه‌ای از وی در مجلس کرد و در روزی رای اعتماد زنگنه چنین گفت: آقای زنگنه یکی از افتخارات مدیریتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. این افتخار بزرگی است که زنگنه پس از 22 سال سابقه وزارت سند پاکدستی خود را از رئیس وقت دستگاه قضا دریافت نمود و این سند نشان‌دهنده این است که ایشان یکی از مصادیق بیوتات صالحه می‌باشد. شما را ارجاع‌ می‌دهم به برخی رقبای مرتجع ایران در بازار نفت که آنها آشکارا از بازگشت زنگنه به نفت نگرانند و در رسانه‌های خود می‌گویند اگر قرار است تیم سیاسی خارجی روحانی به تحریم‌های سیاسی ایران پایان دهد زنگنه می‌تواند تأثیر تحریم‌های نفتی را کمرنگ کند.

این نماینده سابق مجلس اما  در جریان یازدهمین دوره انتخابات مجلس ٬ نزد زنگنه رفت و در یک حالت غیرعادی و تصنعی از جلسه خود با زنگنه فیلمی را منتشر کرد که برایش دردسر ساز شد. درخواست‌های عاجزانه وی از وزیر نفت که به دور از شان یک نماینده مجلس بود٬ باعث شد تا از راهیابی به بهارستان باز بماند؛ اما پس از این ناکامی٬ حکم نماینده وزیر و دبیر هیئت مرکزی گزینش وزارت نفت را از زنگنه دریافت کرد.

وی اندکی پس از دریافت این حکم با سایت وزارت نفت گفت و گو کرد و گفت: دانشجویانی که برای استخدام پذیرفته می‎شوند و یا آنان که با آزمون استخدامی به صنعت نفت راه پیدا می‎کنند هم گزینش خواهند شد. افرادی که مامور می‎شوند، انتقال پیدا می‎کنند و ... نیز گزینش می‎شوند. بنابراین قبل از جذب کارکنان قراردادی نیز گزینش فعالیت‎های خود را داشته است.

کسانی که روند کاری وی را طی چند ماه اخیر دیده‌اند٬ از حساسیت وی در گزینش و طی مراحل قانونی می‌گویند ولی متاسفانه فردی که نماینده وزیر نفت و مسئول اصلی گزینش در وزارت نفت است براحتی دوستان و آشنایان خود را به شرکت‌های تابعه معرفی می‌کند تا «سفارش شده‌ها» با داشتن یک رابطه٬ نفتی شوند و جوانان کشور در صف آزمون نخ نما شده وزارت نفت باقی مانده و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت٬ به دلیل سطح پایین مهارت کامپیوتر و زبان٬ به دست فروشی و گوجه فروشی مشغول شوند!

البته اشکال از این حیدری طیب نیست٬ مشکل آنجاست که وزیر نفت در صحن علنی مجلس ٬ استخدام نمایندگان را افتخار خود دانسته و می‌گوید عدم استخدام آن‌ها فساد آفرین است.حالا همین نمایندگانی که نفتی شده‌اند برای آنکه سطح فساد را کاهش دهند٬ نورچشمی‌های خود  را به نفت می‌آورند و در این میان٬ فارغ التحصیلان نفتی باید به دست فروشی مشغول باشند.

وزیری که عدم ضابطه مندی در استخدام کارکنان در دولت گذشته را مدام تقبیح می‌کند٬ مسیر باز و گشادی را برای روابط خاص ایجاد کرده است که مصادیق فراوانی برای آن موجود است که پیشتر هم چند توصیه نامه و استخدام اقوام و دوستان نمایندگان٬ منتشر شده است.
 
چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 20712
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


رتبه 4 کنکور و فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت
Iran, Islamic Republic of
کاش دکتر مصدق برای یک ساعت هم که شده زنده میشد و نفت را دوباره ملی میکرد و این صنعت را از ورطه نابودی نجات میداد
کاش راه بهتری برای تسویه حساب شخصی با دانشگاه نفت درپیش میگرفتند راهی غیر از سوزاندن عمر فارغ التحصیلان فعلی دانشگاه صنعت نفت با رتبه‌های برتر کنکور! و یا بهانه‌هایی بهتر از عدم آشنایی با زبان میآوردند تا کسی از دروغهای وزارت تعجب نکند و باخود بگوید مگر میشود فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت که کل تحصیلش به زبان انگلیسی بوده زبان نداند اما شوربختانه گویی این جمله که دروغ هرچه بزرگتر باورپذیرتر سرلوحه تمام کارهای وزارت نفت فعلیست. هرچند خسته ایم اما یادمان نمیرود ان الله مع الصابرین را...
ایمان
سلام
من الان نمیدونم چی بگم پدرم سال 91 در حین کار در شرکت ملی حفاری فوت کرد بعد از دو سال رای دادگاه مبنی بر فوت ناشی از کار صادر شد و اواخر سال 93 با مدرک ابزاردقیق و معدل 16.82 از دانشگاه ازاد نجف اباد مصاحبه شرکت حفاری رو بعنوان جایگزین بصورت 100% قبول شدم اما زمانی که باید به استخدام این شرکت در بیایم ابلاغیه عدم استخدام از طرف اقای زنگنه زده شد با گذشت بیش از 6 سال از فوت پدرم و پیگیری های بیشمار موفق به استخدام نشدم و چه بگویم .....
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
بنظرمن برنامه وزیر نفت استخدام کامل هست .البته اول نمایندگان مجلس.بهد دوستان وآشنایان.بعد استخدامیهای وزارت نفت وبورسیه ها وارکان ثالث و.....
شایدهم میخاهند یک تحول عظیم در استخدام انجام دهند.چون به گفته خودشان دوسوم نیروهای نفت مازاد هستند وباید شروکنند تا نفرات تامین کنندبجای دوسومی که درآینده بازنشست میشوند
این نظر من هست.(پناه برخدا وتوکلت علی الله)
Iran, Islamic Republic of
""آن هم در شرایطی که وزیر نفت مدام از اضافه بودن دوسوم نیروهای صنعت نفت می‌گوید! ""
جناب وزیر این جمله را در مواقعی که میخواهد از انجام وظایفش در قبال نیروی انسانی سربازبزند و برای عدم اجراء قانون اختیارات وزیر نفت برای پرسنل، از این عبارت استفاده میکند.
آریوبرزن
Iran, Islamic Republic of
چه باید گفت
اینقدر خیالشون از بابت عدم پیگیری این کار خطا راحته که نامه رسمی میزنن
paya
Switzerland
با سلام
نور چشمی ها همیشه هستند فکر نکن این آقا تنها نور چشمی است همین الان خیلی از اینها در داخل و خارج پخشند .مثلا شرکت نفت شرکتی در سوییس دارد که معمولا از اینجا دو سالی یکبار یک نفر را می فرستند جایگزین فرد قبلی شود .کسی که فرستاده می شود حتما بایستی زبان انگلیسی بداند که هم حرف بزند و هم بنویسد از دو سال پیش فردی را بنام
ا.ر.اص فرستاده اند به سوییس با خانواده که نه زبان انگلیسی بلد است نه کار انجا را میداند همین هم با پارتی بازی و وابستگی پست گرفته بود و شایستگی همین جا هم نداشت جه برسد به خارج از کشور با حقوق بالا همین جا و حقوق ارزی بالا در سوییس ادمی بغایت ناشایسته و بی سواد و نادان وکم اطلاع همین نور چشمی ها همه جا هستند وهمینه که ما علبرغم شعار شایسته سالاری ببین به کجا رسیدیم
ناشناسس
United Kingdom
اگه اینا واقعیته که لابد هست که مدارکشون اینجاست حق این افراد اعدامه
اینا بیت المالی رو که حضرت علی به خاطرش شب خواب نداشته حیف و میل کردن
فریبرز محمدزاده
Iran, Islamic Republic of
دوستان عزیز،بیایید یه کم واقع بین باشیم.
آقای طیب سالها به عنوان یک قاضی خوب و کارآمد در استان کرمانشاه مشغول به کار بوده اند.وکاملا به حقوق و جزا اشراف دارند.اطمینان داشته باشیداگر اینکار ایشان غیر قانونی بود .به هیچ عنوان نامه رسمی نمی نوشتند.که الان شما از آن به عنوان دست آویز استفاده کنید.
سابقه کار ایشان نشان می دهد که هیچگاه کار خلاف قانون انجام نمی دهند.
متين
Iran, Islamic Republic of
من ايشون رو ميشناسم و واقعا دلسوزترين و بهترين نماينده كرمانشاه بودن. انتشار اين نامه كاملا به دلايل رقابت هاي سياسي توسط گماشته هاي افرادي مغرض با جناب حيدري طيب صورت گرفته.يكي از دوستاي نزديك من از بستگان ايشونه و با مدرك ارشد مهندسي نفت بيكاره و از موقعيت ايشان بهره اي نبوده!
یکی از گزینشگران صنعت نفت
Iran, Islamic Republic of
آقای سعید حیدری طیب یکی از بدترین و ضعیفترین گزینشهای تاریخ صنعت نفت رو رقم زد.
یک فرد پوپولیسم که در طول مدت دبیری هیأت مرکزی با سوء استفاده از جایگاهش به راه انداختن کار همشهریانش جهت تبلیغات پرداخته است و بجای مدیریت گزینش صنعت نفت، خودش مدیریت میشود.
با بی عدالتی مدیران و مسئولین لایق را کنار زده و با لابی گری و عدم شایسته سالاری افراد دیگر را جایگزین آنها مینماید.
گزینشی که دیگر گزینش نیست و دیکتاتوری جای آن را گرفته
علی
Iran, Islamic Republic of
تا بوده همین بوده
انسان های با شرافت دشمن زیاد دارند