۰

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

هش یافت
پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا به شکل غیرمنتظره ای افزایش داشته، قیمت نفت پس از پشت سر گذاشتن بزرگترین کاهش ماهانه ۲ سال اخیر در جولای، ماه جدید را نیز با کاهش شروع کرد.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه اکتبر امروز با 30 سنت، معادل 0.4 درصد کاهش به 73 دلار و 91 سنت رسید. دیروز نیز نفت برنت کاهش 1.8 درصدی را تجربه کرده بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افت نزدیک به 2 درصدی در جلسه قبل، امروز با 37 سنت، معادل نیم درصد کاهش به 68 دلار و 39 سنت رسید.

نفت برنت در ماه جولای بیش از 6 درصد کاهش داشت، در حالی که نفت خام آمریکا نیز حدود 7 درصد افت کرد که بیشترین افت ماهانه برای هر دو شاخص نفتی از جولای 2016 به این طرف محسوب می شد.

آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته با 5.6 میلیون بشکه افزایش مواجه بوده است. در نظرسنجی رویترز از تحلیلگران پیش بینی شده بود که میزان ذخایر نفت خام آمریکا 2.8 میلیون بشکه کاهش یابد.

آمارهای رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا قرار است اواخر امروز منتشر شود.

گرگ مک کینا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «گزارش انستیتوی نفت آمریکا نشان دهنده یک افزایش قابل توجه بود. بنابراین اکنون همه نگاه ها به آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا در بعد از ظهر امروز دوخته شده است.»

بروز نشانه هایی از آغاز مجدد صادرات نفت از طریق تنگه باب المندب نیز در افت قیمت نفت موثر بوده است.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 21620
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *